Vykouzlete si oči jako světové celebrity. Stačí vám k tomu korektor a tvářenka

 Krása 
12. července 2021 10:00 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
K vytvoření liščích očích vám stačí minimum produktů Depositphotos
Na kočičí oči zapomeňte. Trendem jsou liščí oči neboli foxy eyes. A stačí vám k tomu jen korektor.

Tento beauty trend si zamilovala například modelka Bella Hadid a následovaly ji další hvězdy. Některé z nich dokonce kvůli tomu podstoupily i plastickou operaci. Nic z toho ale vy potřebovat nebudete. Stačí jen znát pár triků se stíny a korektorem. Pojďme na to. 

Lifting očí

Celé kouzlo liščích očí tkví ve správném použití korektoru. Malé množství naneste jen k vnitřnímu a k vnějšímu koutku oka a barvu pak rovnoměrně rozpracujte. Poté přidejte jeden světlý pruh na vrch lícní kosti a protáhněte jej směrem nahoru ke spánku.

Linky a stíny

Jako další na řadu přijde linka. Použijte hnědou kajalovou tužku, s níž se snadno pracuje. Tou zvýrazněte jen vnitřní a vnější koutek, v prosřední části oka nechejte linku jen v linii řas. Tím dosáhnete optického zvětšení a protažení očí. Linku pak štětečkem lehce rozmažte. A jdeme na stíny. Opět sáhněte po hnědých odstínech a nanášejte je spíše do vnějšího koutku oka. Nezapomeňte zvýraznit i vnitřní koutek, opět stačí pomocí štětečku nanést barvu z tužky. Celé oko nakonec zvýrazněte řasenkou. Soustřeďte se hlavně na vnější okraj oka.

Tečka s tvářenkou

Úplně dokonalého vzhledu můžete dosáhnout ještě pomocí tvářenky. S ní však nekreslete jablíčka, ale zvýrazněte lícní kosti a pokračujte až směrem ke spánkům. Tím obličej opticky zúžíte a efekt liščích očí ještě podpoříte. A trend foxy eyes máte na světě. Nezapomeňte ještě na rty. Pokud použijete rtěnku, i zde je potřeba dodržet pár pravidel, aby vám skutečně dlouho vydržela. Jak na to jsme psali zde.

Zdroj info: www.maybelline.co, raphaeloliver.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu