Zázračný vitamín C vyléčí i rakovinu

 Zdraví 
29. června 2017 11:01 / Bronislava Silná
  3
📷
1 fotografie v galerii
Člověku obvykle ovoce a zelenina k získání potřebného množství vitamínu C nestačí Shutterstock
O prospěšnosti vitamínu C na lidské zdraví se ví dlouho. Málo se ale mluví o tom, že vitamín C ve vysokých dávkách je vysloveně léčivý. Máme bližší informace.

Z historie

První výzkumy a praktické zkušenosti s léčivými účinky vitamínu C pocházejí už z třicátých let minulého století. Tehdy byl úspěšně použit v boji proti záškrtu a dětské obrně. O pár let později se zase osvědčil při léčbě tetanu. Ve čtyřicátých letech byla vydána série článků na základě zkušeností s léčbou virového zápalu plic právě pomocí vysokých dávek vitamínu C.

Jak působí

Vitamín C zvyšuje produkci bílých krvinek a tím pomáhá k výraznému zlepšení imunity. Také pomáhá spoluvytvářet kolagen, který tvoří pojivové struktury. Když nemá tělo kolagen, tvoří zpevnění cév na bázi cholesterolu, což vede ke kornatění. Vitamín C je účinný antioxidant. Působí tak proti poškození tkání. Zajišťuje pružnost cév, kostí a zubů. Brání vzniku parodontózy. Spolupodílí se na vstřebávání železa.

Denní dávka

Běžně se soudí, že doporučená denní dávka je asi 100 mg. Pro osoby, které žijí ve městě, ve stresu, kouří, pijí alkohol, dostávají se do kontaktu s různými chemikáliemi, pak spotřeba vitamínu roste. Protože se vitamínem nelze předávkovat, 500 mg bude základ a pro většinu osob v zátěži klidně i 1000 mg.

Na jaké nemoci působí

Nejúžasnější je, že vysoké dávky vitamínu C podané intravenózně mají léčivý účinek i na nemoci, které se zdají být jinak obtížně léčitelné. Typická je rakovina, kdy je celá řada vyléčených, ačkoliv klasická medicína tento postup stále odmítá. Vitamín C si ale poradí i s ledvinovými kameny, s AIDS, s nemocemi srdce i se žloutenkou. Dávka pro léčebné účely je mnohonásobná proti běžné denní dávce, ale výsledky jsou pozoruhodné. Linuse Paulinga, dvojnásobného držitele Nobelovy ceny sice označili za šarlatána, ale ke konci svého života užíval denně 12000 mg vitamínu C, v době nachlazení zvyšoval dávku na 40000 mg a dožil se úctyhodných 93 let.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...