I jemné vlasy mohou mít objem. Důležitý je střih i správné mytí

Bohatý objem lze vykouzlit i z jemných vlasů
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
21. března 2018 11:44 / Shutterstock
  2   1
Trápí vás zplihlé vlasy a nevíte si rady, jak je opět oživit? Vlasoví stylisté to ví přesně. Díky jejich radám dokážete i vy zvětšit objem vašich vlasů během pár minut.

Problém se zplihlými vlasy mají hlavně ženy s jemnými vlasy. I ony se ale mohou pyšnit objemnou hřívou, poradíme, jak na to. O nejčastějších chybách, kterých se ženy v péči o vlasy dopouštějí, jsme psali zde.

Správný střih je základ

Je jasné, že střih vlasů dokáže opravdu hodně. Pokud nosíte raději dlouhé vlasy, je pro vás ideální nechat je postupně sestříhat. Tento střih vnese do vlasů pohyb a okamžitě vytvoří o dost větší objem, než mohou vytvořit dlouhé zplihlé vlasy.

Ženy s obzvláště velmi jemnými vlasy by se měly poradit s kadeřníkem. Různé techniky stříhání totiž dokáží docílit toho, že i velmi jemné vlasy budou působit bohatým dojmem. A nezapomeňte na to, že i jemné vlasy potřebují zastřihnout jednou za čtyři až šest týdnů. Pravidelnou péčí o konečky totiž vlasy znovu posílíte.

Správné mytí vlasů

Kvalitní vlasová péče je nezbytným základem pro zdravé vlasy. To je důvod, proč je třeba používat pouze takové výrobky, které sedí na míru přesně vašim vlasům. Jedině tak budou kadeře hebké, zdravé a krásné.

Postupujte při mytí vlasů tak, jak doporučují specialisté:

  • Použijte speciální šampony pro zvětšení objemu, které vaší hřívě dodají viditelný objem.
  • V létě je potřeba umývat vlasy častěji. Proč? Pokožka hlavy se více potí, a tedy i více mastí. A mastné vlasy jsou zabijákem objemu.
  • Pomoci k většímu objemu si můžete také suchým šamponem. Ten vlasy osvěží a jeho pudrová konzistence na objem opravdu funguje.
  • Ujistěte se, že používáte šampon vhodný pro váš typ vlasů. Před tím, než vlasovou kosmetiku koupíte, zjistěte si o ní co nejvíce. 
  • Kondicionéry pro větší objem jsou zvláště vhodné pro namáhané vlasy. Nejen, že zařídí bohatší objem, ale navíc vlasy hydratují po každém umytí.
  • Pokud se budete česat proti přirozenému směru růstu vlasů, kořínky se napřímí. To je další krůček k vlasům plným objemu.

Úprava účesu

Pokud máte vlasy správně umyté, je ideální čas na úpravu účesu. Pěnové tužidlo dokáže vyčarovat objem dokonce i u dlouhých rovných vlasů. Stačí jen vmasírovat malé množství do vlhkých vlasů a vysušit je přes kulatý kartáč. To vašim vlasům dodá okamžitý objem.

Podle studie pomáhají nejen samotné výrobky, ale také masáž během jejich aplikace. V průběhu sušení proto masírujte krouživými pohyby pokožku na temeni hlavy a nad čelem. Máte vlnité vlasy? Potom vsaďte na difuzér.
 
Co se týká stylingu, pamatujte, že méně opravdu znamená více. Tužidlo i lak na vlasy jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Nikdy nezatěžujte vlasy větším množstvím stylingových přípravků, než je skutečně nutné. Nadměrné množství tužidlové pěny vlasy naopak zatěžuje, tlačí je směrem dolů a účes potom působí zplihle.

Naopak malá dávka laku na vlasy s objemem pomůže. Nastříkejte ho do vlasů zespoda – nazdvihnete tak jednotlivé prameny a navíc se zbavíte statického náboje ve vlasech.

Dalším dobrým tipem je čas od času změnit stranu, na které si češete pěšinku. Kořínky si nezvyknou na jednou polohu a budou více vzpřímené. Tento trik přinese objem okamžitě!

Vhodné účesy

Tupírování je nejrychlejší trik pro dosažení objemu. Super objemný výčes ve stylu Amy Winehouse se bez tupírování neobejde. Abyste se ujistily, že si vlasy tupírováním neponičíte, tupírujte vlasy pomalu a opatrně přímo u hlavy. Pozor: pohyby hřebenu musí být opravdu pomalé. Rozhodně hřebenem netrhejte! Jakmile dosáhnete požadovaného objemu, sčešte nejvrchnější část dohladka. Máte vlasy, které se snadno třepí a lámou? Lepší bude na tento účes zapomenout. Nebo postupovat opravdu jemně a šetrně.

Svůdné kudrliny vypadají skvěle a více objemu docílíte díky natáčkám se suchým zipem. Natáčky jsou dobrou alternativou k tupírování. Stačí natočit větší prameny vlasů kolem natáček se suchým zipem, vlasy takto vyfénovat a nechat vychladnout. Přibližně za 20 minut natáčky sundejte a každou vlnu pečlivě narovnejte na své místo. Nakonec své dílo zafixujte lakem. Účes vám tak vydrží delší dobu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Dům a zahrada

Jedlá soda je levná surovina s úžasnými účinky. V domácnosti má široké využití

Bydlení

Kdo ještě nestihl prořezat rybíz či angrešt, má nejvyšší čas. Keře se vám odvděčí kvalitnějšími...

Zavřít reklamu