Salátová okurka: Zázrak pro zdraví i krásu

 Zdraví 
07. července 2017 08:00 / Bronislava Silná
  1
📷
3 fotografie v galerii
Salátová okurka velmi prospívá našemu zdraví. Shutterstock
Možná jste si také jako děti přikládali slupky z okurky na čelo pro osvěžení. Možná máte rádi okurkový salát. Víte ale, že salátová okurka má mnohem větší šíři účinků?

Salátová okurka patří k zelenině s vysokým obsahem vody. Ta tvoří až 95 % jejího obsahu. Vedle ní okurka obsahuje řadu důležitých látek a ve správném poměru, takže její působení je vysloveně skvělé. Obsahuje vitamíny A, B i C, obsahuje různé minerály, jako je draslík, fosfor, vápník i bór.

Vnější použití

Přikládání okurky na pleť nebo použití okurkové šťávy má blahodárné účinky na naši pleť. Okurka stahuje póry, působí protizánětlivě a mírně bělí. Doporučuje se proti akné a různým jiným kožním problémům. Kůži napíná a hydratuje. Zbystřit by měly ženy, které bojují s celulitidou. Kolečka či proužky okurek můžete použít i na popálená místa, určitě to pomůže.

Vnitřní užití

Okurka je samozřejmě velmi chutná a lze ji konzumovat jako součást různých salátů. Její pozitivní účinky ocení naše ledviny, protože svým vysokým obsahem vody pomáhá z těla vyplavovat různé toxické látky. Také pro činnost jater je okurka velmi užitečná. Pozor by si měli dát lidé s citlivějším žlučníkem, protože některým může dělat okurka potíže.

Pro svůj obsah vitamínů se okurka velmi významně zapojuje do fungování naší imunity. Pravidelnou konzumací okurek si rozhodně prospějeme. Okurka dokonce pomůže při snižování krevního tlaku a působí blahodárně na naše srdce a cévy. Má nulový glykemický index, a proto se velmi hodí do stravy lidí trpících cukrovkou.

Na hubnutí

Okurky by si měli ve zvýšené míře dopřávat lidé, kteří chtějí zhubnout. Je plná živin, vlákniny i vitamínů a současně plná vody. Hodně zasytí a přitom nemá zbytečnou energii. Dodá vodu, která nám často chybí. Osvěží a dokáže i „nakopnout“, když se dostaneme během dne až na dno.

Další inspirace

Okurkový plátek vložený na půl minuty do úst vylepší váš dech. V kombinaci s mrkví pomáhá při artritidě či různých obdobných bolestivých projevech. Okurka pomáhá proti rakovině prostaty, prsu, vaječníků i plic. Okurka je fajn i proti kocovině. Pokud jste vypili více, než je zdrávo, snězte před spaním kus okurky. Kombinace vody, vitamínů a minerálů vás zaručeně podrží.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu