Ženy i muži mají své typické zlozvyky, které jejich protějšek doslova nesnáší

 Vztahy 
27. září 2017 12:08 / Marie Popelková
  5
📷
5 fotografií v galerii
Ženy i muži mají své typické zlozvyky, které jejich protějšek nikdy nepochopí. Mnohé z nich přitom dokáží pořádně naštvat. Shutterstock
I když je každý jiný, existují mužské a ženské zlozvyky, které opačné pohlaví dokáže přivést k šílenství. Zatímco například ženy vytáčí zvednuté prkénko na záchodě, muži nesnáší partnerčiny nekonečné telefonické hovory s kamarádkou.

Typicky mužské a typicky ženské zlozvyky jsou zkrátka sázka na jistotu, jak svůj protějšek pořádně naštvat. Existuje jich nepřeberné množství, ale jedno mají společné - váš partner nikdy v životě nepochopí, proč to děláte.

Nejčastější mužské zlozvyky, které ženy dokáží naštvat

Vypsat všechny by bylo velmi náročné a vydalo by to nejspíš na celý seriál. Vybrali jsme proto jen pět z nich. Některé zlozvyky jsou možná úsměvné, ale přesto ženy dokáží naštvat k nepříčetnosti.

Zvednuté prkénko

Věčně omílané téma, které muži ne a ne pochopit. Zatímco žena považuje zvednuté prkénko za nepraktické a hlavně neestetické řešení, muž zase nechápe, proč by mělo být prkénko pořád jen dole. Tento komunikační boj je ale pro ženy velmi těžké vyhrát.

Hromady špinavého oblečení

Je všude, kam se podíváte. Obsadilo celý váš byt a není před ním úniku. Jak je možné, že se chlapi nikdy netrefí do koše na prádlo? Ženy jsou přesvědčeny, že za tím stojí jejich pohodlnost. Muži obvykle tvrdí, že si ještě hodlají špinavé oblečení vzít na sebe.

Televizní vládce

Muž a televize, čím větší, tím lepší, k sobě zřejmě patří. A běda, když se někam ztratí ovladač! Muž je bez něj tak bezradný, že dokud mu ho nepomůžete najít, nepřestane nadávat a být nepříjemný. A s televizí pak souvisí i další mužský zlozvyk. Zatímco žena se obvyke podívá do televizního programu, co v televizí zrovna dávají, muž raději neustále obraz proklikává dálkovým ovladačem. Tím dokáží mnohé ženy tak vytočit, že se raději zvednou z pohovky a jdou třeba dělat něco do kuchyně.

Kabely, kam se podíváš

Televize, počítač, video, DVD přehrávač, playstation. K tomu všemu vedou nutně elektrické kabely. Z pohledu ženy určitě existuje nějaké estetické řešení, jak gumové šňůry nějak zamaskovat. To ale muži většinou odmítají. A tak se elektrické kabely táhnou podél zdí jako hadi a vy máte co dělat, aby se vám do nich nezamotala noha. A bohužel, na kabely nenarážíte jen u funkční techniky. Musíte se naučit tolerovat také nabíječky od starých telefonů, i když už asi nehrozí, že tyto přístroje ještě někdy začnete znovu používat.

Odmáčení nádobí

I když hodně domácností má už myčku, čas od času každý občas nějaké to nádobí umyje i ručně. Když se k dřezu postaví žena, umyje vše, co má pod rukama. Muž ne. Talíře a hrnky zvládne bez potíží. Ovšem velké hrnce či pánve je podle mužů nutné nejprve nechat odmočit. Jenže už neřeknou, jak dlouho. Takže pokud se nechopíte hadry či drátěnky a velké kusy nádobí samy neumyjete, budou se vám objemné kastroly a pánve odmáčet v dřezu klidně i týden.

Co muži nesnášejí na ženách

Ani ženy ovšem nejsou bezchybné a i ony dokáží svými zlozvyky mužům pořádně hnout žlučí. I v jejich případě by tyto zlozvyky vydaly na román, takže si opět představíme jen pět vzorových.

Nekonečné hovory s kamarádkou

Mnoho mužů tvrdí, že když svou drahou polovičku slyší mluvit s kamarádkou, jako by se z ní stala najednou úplně jiná žena, než kterou mají doma. Pomluvy, drby, horké novinky z práce opepřené pikantními detaily... Někteří dokonce zaznamenávají, že se partnerčin hlas při takovém klevetění s kamarádkou posouvá o několik oktáv výše a mění se v nepříjemné pištění. A co muže dokáže naštvat vůbec nejvíc, je délka telefonních hovorů.

Smršť špionážních otázek

Kam jdeš, s kým jdeš a kdy se vrátíš? Tato trojice otázek muže dokáže naštvat prakticky spolehlivě. Nikdy nepochopí, že se žena jen snaží zjistit něco o jeho programu, aby si mohla podle toho zařídit ten svůj. Vnímají to jako projev zbytečné žárlivosti a mnozí se těmito otázkami cítí natolik přidušeni a špehováni, že jednoho krásného dne už raději nepřijdou vůbec.

Vulgární slovník

Pokud to situace vyžaduje, můžete rázně zakročit. Ostrá a sprostá slova ale v každém případě vynechejte. Na ty mají vaši partneři své kamarády a hospodu či bar. K něžnému pohlaví zkrátka sprosťárny neladí.

Přehnaný úklid

I mnoho mužů miluje čistotu a pořádek, ale nic se podle nich nemá přehánět. A míra toho, co je a co už není v úklidu normální, se v očích mužů a žen značně liší. Můžete si být jistá, že pokud nenajde ovladač, talířek se zbytkem chipsů nebo sklenici, kterou si před minutou odložil na stůl, nálepky uklízecího maniaka se už nezbavíte.

Nejsem v tom moc tlustá?

O špionážních otázkách jsme už mluvili, ženských otázek, které dokáží muže vytočit, je ale podstatně více. Další takovou kategorií jsou otázky ohledně vzhledu. Nejsem v tom moc tlustá? Nevypadám blbě? Muže neštvou ani tak samotné otázky. Spíše to, že na ně z jejich pohledu neexistuje správná odpověď. Pokud vám řekne, že ne, odpovíte mu, že to určitě nemyslí vážně. A pokud s vámi bude souhlasit, rozzlobíte se, jak vám to může vůbec říct.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít