خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Kožené rukavice vám dodají šmrnc. Správnou péčí jim můžete prodloužit životnost

Kožené rukavice sluší každé ženě
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Móda 
09. prosince 2017 16:19 / Pixabay
  0   0
S nástupem zimy je čas nasadit si na ruce rukavice. Pokud zvolíte kožené, budete vypadat elegantně a šik. I když se to možná zdá být jednoduché, je třeba se dobře zamyslet nejen nad výběrem kožených rukavic, ale také je nutné o tento módní doplněk náležitě pečovat. Poradíme, jak se ve světě rukavic neztratit.

Než si vůbec kožené rukavice pořídíte, ujasněte si, k jakému účelu je budete používat. I podle toho je pak nutné zvolit druh materiálu. Například jehnětina je vhodná na luxusní jemné rukavice, kozina je zase vhodná na pánskou rukavici, která má vydržet i hrubší zacházení a z jelení kůže, což je silnější materiál, který se velice dobře přizpůsobí ruce, bývají opravdu luxusní rukavice (obzvláště ty ručně šité). V zimě kromě rukavic nezapomeňte ani na pokrývku hlavy. O tom, jak vybrat tu správnou, jsme psali zde.

Jak určit velikost rukavic

Neméně důležitou součástí výběru rukavic je určení správné velikosti. Při zkoušení velikosti začněte velikostí větší a jděte dolů až k velikosti, která opravdu „sedí“.

Někdy se může stát, že máte delší prsty v poměru k šířce dlaně. Rukavice, které vycházejí z obvyklých poměrů, pak nemusejí sedět. Pokud jsou prsty delší, tak může zákazník koupit rukavice větší, prsty sedí dobře, ale v dlaňové části jsou rukavice volné. Je pak otázkou, zda není lepší si připlatit a nechat si rukavice udělat na zakázku s prodlouženými prsty. Při správné péči vám takové rukavice vydrží řadu let.

Podobně je to v případě kratších prstů a širší dlaně. Tam se musí rukavice vybrat podle šíře dlaně a prsty jsou pak dlouhé - jednak to pěkně nevypadá a ještě se v rukavicích člověk špatně cítí, protože přečnívající špičky prstů mohou překážet při ovládání čehokoliv.

Jak rukavicím prodloužit životnost

Rukavice, a to zejména z jemných jehnětin a uzavřeného střihu, navlékejte opatrně, aby nedošlo k roztržení materiálu. Pokud mají rukavice rozparek, nenavlékejte tažením za rukavice v blízkosti tohoto rozparku, protože při špatném navlékání rukavic je špička rozparku náchylná k roztržení.

Rukavice z usní by se neměly promáčet. Pokud k tomu již dojde, otřete je hadříkem a sušte je mimo tepelné zdroje volně při pokojové teplotě.

Rukavice pravidelně impregnujte proti vlhkosti a nečistotám, hlavně světlé barvy doporučují odborníci impregnovat před prvním použitím.

K čištění a ochraně rukavic si v obchodě pořiďte speciální přípravky na koženou galanterii.

Rukavice s rozsáhlejším znečištěním předejte do rukou odborníka.

Nepoužívejte krémy na obuv. Mají jiné vlastnosti a obsahují látky, které by mohly rukavičkářskou useň poškodit.

Skladujte rukavice tak, aby nedocházelo k jejich deformaci, například v krabičkách, v nichž se rukavice běžně prodávají.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Víte, jaké plavky letos budou in? Nebojte se barev ani puntíků!
Etno styl se řadí mezi top trendy již několik sezón
Napadlo vás někdy, proč se vlastně spodní kalhotky shrnují?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Pozvánka na výlet: Přijeďte na hrad Český Šternberk, provedou vás slavné postavy české historie

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Bydlení

Jak ochránit displej mobilu? Pořiďte si super vychytávku