Koupila jste si špatný odstín make-upu? Určitě jej nevyhazujte!

Za nevhodný výběr odstínu make-upu často může špatné osvětlení v obchodech
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
08. prosince 2017 13:00 / Shutterstock
  0   0
Není snad ženy, která by se občas „nepřehmátla“ a nekoupila si špatný odstín make-upu. Tento druh kosmetiky navíc nepatří mezi ty nejlevnější. Spíše naopak. Jenomže co s takovým nepovedeným nákupem? Do koše jej určitě neházejte. Poradíme vám pár triků.

Výběr make-upu je často dost ošemetný. Vybíráme ho buď v drogeriích, kde často bývá špatné světlo nebo také na internetu, kde je vyobrazený odstín úplně odlišný od reality. A tak není divu, že se každé ženě čas od času stane, že si koupí úplně špatný odstín. Buď moc světlý, anebo moc tmavý. Tmavý make-up je naprostá pěst na oko, protože to každý uvidí hned na první pohled, že máte krk světlý a obličej jako byste vylezly ze solárka. I s příliš světlým odstínem můžete zase působit jako bledule nebo jako nemocná. Takže co dělat, když se vám nepovede trefit správný odstín?

Pleťový krém

Poměrně jednoduchá první pomoc je smíchat tmavší make-up s obyčejným hydratačním krémem, který používáte. Můžete si na to koupit speciální kelímek, kde přísady smícháte dohromady, nebo použijte svůj hřbet ruky a nařeďte si ho až do svého odstínu. Výhodou této metody je určitě její dostupnost, protože hydratační krém má doma každý, nevýhodou je to, že takto naředěný make-up ztratí své krycí schopnosti.

Smíchejte dva do sebe

Ať už máte dome příliš světlý, nebo naopak příliš tmavý odstín, další možností je, koupit si v obchodě druhé balení toho samého make-upu, ale tentokrát o odstín světlejší či tmavší, než byste potřebovala. Poté můžete opět buď v kelímku, nebo na hřbetě ruky oba dva odstíny smíchat a dosáhnout tak potřebné barvy. Výhoda je jak jednoduchost, tak i to, že make-up neztratí své krycí ani jiné schopnosti a funkce. Nevýhoda je kupování dvou balení, což nemusí být často nejlevnější.

Pořádně rozetřít

Jestli máte doma make-up, který se liší jen o necelý odstín a přechod není tak viditelný, můžete tento omyl zamaskovat tak, že jej důkladně rozetřete nejenom po obličeji, ale i na krku. Pokud to uděláte důkladně, nikdo nic nepozná.

Zesvětlit nebo ztmavit

Výrobci kosmetiky naštěstí myslí na všechno. A tedy i na ty naše omyly v odstínech. Na trhu se totiž dají sehnat takzvané zesvětlovače nebo zatmavovače make-upu, takže jednoduchým způsobem si můžete doma vytvořit odstín, který vám bude přesně pasovat. Má to i své výhody. Už nebudete muset v zimě či v létě kupovat nový flakon jenom kvůli tomu, že se vám v tomto období změnil odstín pleti.

Použijte ho na nohy

Pokud se přeci jen rozmyslíte a půjdete si koupit novou tubu či flakon s make-upem, tak ten původní nevyhazujte. Zkuste jej použít na nohy jako BB krém. Krásně vám je vyhladí, sjednotí barvu a zamaskujete jím i drobné nedokonalosti.

Pár rad na závěr

Odstín make-upu se často vybírá hodně těžko. Dřív se uvádělo, že hřbet ruky je ideální, jak zjistit, jestli vám odstín vyhovuje. To už ale dávno neplatí, protože spousta dívek a žen má odlišnou barvu pleti. Nejlepší je vyzkoušet si make-up v oblasti čelistí, kde je odstín viditelný. Vyzkoušejte také triky, aby vám make-up vydržel celý den. O tomto tématu jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Bydlení

Možná nejsou zvířecí vzory vaše parketa. Nicméně v oblasti dekoru se klube nový trend

Zavřít reklamu