Kyselina hyaluronová pleti svědčí. Poradíme, kdy je nejlepší tuto látku aplikovat

 Krása 
04. března 2020 06:49 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Kyselina hyaluronová pleť hydratuje Internet
Pokud vám na vaší pleti záleží, musíte ji pravidelně hydratovat. Posílení kožní bariéry je jen jednou z výhod pravidelného dodávání vlhkosti. Běžně byste měli pokožce dopřávat hydrataci dvakrát denně. Existují však případy, ve kterých pleť ocení dávku kyseliny hyaluronové navíc.

O tom, že hydratace je pro pleť zásadní, není pochyb. Díky ní si totiž pokožka zachovává správnou funkci. Svrchní vrstva chrání kůži před škodlivými vlivy a uchovává vodu uvnitř pleti. Hydratační přípravky jako kyselina hyaluronová dodají pleti látky, které zajistí, aby pleť předešla nejčastějším neduhům:

  • oslabené kožní bariéře
  • ochablé a povislé struktuře pokožky
  • vzniku známek stárnutí
  • podráždění

V určitých případech pleť čelí vyššímu náporu vnějšího prostředí nebo se rychleji vysouší. A právě v těchto chvílích můžete pleti pomoci tím, že jí dodáte kyselinu hyaluronovou.

Při vzniku akné

Během akné je pleť suchá a produkuje více mazu, který ucpává póry. Celý proces vede k ještě intenzivnějšímu vzniku nepříjemných pupínků.

Lehké gelové sérum kyseliny hyaluronové s kyselinou salicylovou pokožce od akné uleví bez toho, aby zapříčinilo nežádoucí účinky.

Před aplikací make-upu

Pro mnoho žen je make-up pravidelnou součástí ranní rutiny. A při líčení by měla hydratace hrát důležitou roli. V určitých případech se však může stát, že své líčení potřebujete upravit. I v těchto případech je vhodné začít hydratací. Pokožku tak zjemníte a líčení bude jednodušší a v závěru dokonalejší.

Ihned po sprše

Jakmile přijde mokrá pokožka po sprchování nebo koupeli do přímého kontaktu se vzduchem, projeví se tato náhlá změna rychlejším vysoušením kůže.

V této době je však pokožka také připravena pohltit větší množství vlhkosti. Po osušení jemným poklepáváním pomocí ručníku proto ihned aplikujte váš oblíbený hydratační přípravek. Podobnou péči si dopřejte i po plavání nebo opláchnutí tváře. Hydratační přípravek aplikujte nejlépe do tří minut po koupeli. Pleť bude pružnější a pevnější.

V zimě

Zima dává pleti zabrat. Vítr, studené teploty a ostré sluneční paprsky mohou zapříčinit, že pokožka bude působit mdle a popraská.

Pokud běžně používáte hydratační oleje, nahraďte je hutnějším krémem s kyselinou hyaluronovou a ceramidy, které posílí kožní bariéru. Po aplikaci krému nevycházejte ihned vstříc mrazu. Může totiž obsahovat vodu, která si s nízkými teplotami nerozumí.

Před a po letu

V letadlech běžně proudí suchý recyklovaný vzduch, který – stejně jako silná klimatizace – intenzivně vysušuje pokožku. Pokud vás čeká dlouhý let, pleť před ním odličte, a poté hydratujte. Druhý krok opakujte také ihned po přistání.

Pokud chcete proti suchému vzduchu bojovat intenzivněji, vybavte se na cestu osvěžující mlhou a ulevte pleti během letu jednoduchým zmáčknutím rozprašovače.

Před běháním

Běh pomáhá rozproudit krevní oběh, a tak přispívá k lepší funkci pokožky. Jenže při oblíbené pohybové aktivitě vystavujete pokožku hned několika nepříznivým vlivům:

  • větru
  • znečištěnému ovzduší
  • slunečnímu záření

Běh navíc urychluje pohyb větru proti tváři, což způsobuje rychlejší vysoušení. Předtím, než vyrazíte, si udělejte chvilku a použijte hydratační sérum a na něj navažte opalovacím přípravkem, který se hodí i v oblačném počasí. Odráží totiž sluneční paprsky typu A, které sice nepálí, ale urychlují stárnutí pleti. O tom, že kyselina hyaluronová pomáhá i kloubům nebo při zánětu sliznice střeva, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...