Rozsypané oční stíny? Kouzlete s nepoužívnou kosmetikou a vyrobte si ze staré novou

 Krása 
13. ledna 2018 10:05 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Nevyhazujte kosmetiku, za kterou jste tolik zaplatila Shutterstock
Co děláte s nevhodnou dekorativní kosmetikou? Určitě končí v koši. A přitom je to škoda. I když jste si koupila špatný odstín nebo už ji nepoužíváte, tak věřte, že se dá ještě využít.

Stává se to často. V drogerii nebo parfumérii vám ty oční stíny přišly skvělé, ale přijdete domů a najednou zjistíte, že je ten odstín přímo příšerný. A nebo se vám už delší dobu nějaké válí na polici a vy je nepoužíváte. Nebo taky máte občas děravé ruce, takže vám z nich všechno padá? Takové rozsypané stíny na podlaze, to je někdy přímo k pláči. Přitom se nemusíte veškeré kosmetiky hned zbavovat. Naopak, ji můžete trochu předělat k obrazu svému.

Rozsypané oční stíny

Rozletěly se vám oční stíny či tvářenka na tisíc kousků? Asi tomu nebudete věřit, ale ještě se dá mnohé zachránit. Rozlámané části opatrně posbírejte zpátky do krabičky a zalijte jej malým množstvím čistého alkoholu, například lihem z drogerie a nebo i čistou vodkou. Alkohol po chvíli vyprchá a stíny nebo tvářenka budou zase jako nové.

Využijte konturku jako tužku

Pokud jste si koupila tužku na oči nebo konturku na rty, která vám nevyhovuje a už ji nemůžete vrátit, můžete ji použít aspoň jako popisovač, třeba na mrazící sáčky.

Ze stínů lak na nehty

Glitrové stíny na oči, které už nepoužíváte, nebo se vám nelíbí, nevyhazujte. Jednoduchým krokem z nich můžete udělat lak na nehty. Stíny nadrťte a vsypejte do laku na nehty. Zvolte buď bezbarvý nebo lehce narůžovělý či béžový odstín, abyste nezměnily odstín laku.

Balzám ze rtěnky

Jestli vám zbyla tekutá rtěnka či lesk, a nebo už se nedostanete aplikátorem ke zbytku, vyrobte si vlastní balzám na rty. Lesk ponořte na chvíli do horké vody, aby se dostal co nejvíce do tekuté konzistence. Mezitím si připravte kelímek s kosmetickou vazelínou, kterou také rozehřejte. Obě suroviny potom smíchejte dohromady. A nový tónovaný balzám máte hotový.

Nová rtěnka ze staré

Jestli vám doma přebývají rtěnky, staňte se alchymistkou a vytvořte si zcela novou rtěnku. Vezměte si několik odstínů, o kterých si myslíte, že by šly dohromady, a v různém poměru je nechejte rozpustit ve vodní lázni. Hotovou směs potom nalijte do malé kovové nádobky nebo kelímku od balzámu na rty a nechejte ztuhnout. Výsledný nový odstín pak nanášejte prstem nebo štětečkem na rty. Jestli si nejste jisté tím, jak bude nový odstín vypadat, zkuste si jej nejprve štětečkem namíchat na hřbet ruky. Pak už se jen dejte do gala a vyražte třeba na party. Nezapomeňte ještě použít triky, aby vám make-up vydržel celou noc. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela Kirstie Alley, hvězda filmu Kdopak to mluví. Její filmový kolega John Travolta vyjádřil velký...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...