Rozsypané oční stíny? Kouzlete s nepoužívnou kosmetikou a vyrobte si ze staré novou

Nevyhazujte kosmetiku, za kterou jste tolik zaplatila
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
13. ledna 2018 10:05 / Shutterstock
  3   0
Co děláte s nevhodnou dekorativní kosmetikou? Určitě končí v koši. A přitom je to škoda. I když jste si koupila špatný odstín nebo už ji nepoužíváte, tak věřte, že se dá ještě využít.

Stává se to často. V drogerii nebo parfumérii vám ty oční stíny přišly skvělé, ale přijdete domů a najednou zjistíte, že je ten odstín přímo příšerný. A nebo se vám už delší dobu nějaké válí na polici a vy je nepoužíváte. Nebo taky máte občas děravé ruce, takže vám z nich všechno padá? Takové rozsypané stíny na podlaze, to je někdy přímo k pláči. Přitom se nemusíte veškeré kosmetiky hned zbavovat. Naopak, ji můžete trochu předělat k obrazu svému.

Rozsypané oční stíny

Rozletěly se vám oční stíny či tvářenka na tisíc kousků? Asi tomu nebudete věřit, ale ještě se dá mnohé zachránit. Rozlámané části opatrně posbírejte zpátky do krabičky a zalijte jej malým množstvím čistého alkoholu, například lihem z drogerie a nebo i čistou vodkou. Alkohol po chvíli vyprchá a stíny nebo tvářenka budou zase jako nové.

Využijte konturku jako tužku

Pokud jste si koupila tužku na oči nebo konturku na rty, která vám nevyhovuje a už ji nemůžete vrátit, můžete ji použít aspoň jako popisovač, třeba na mrazící sáčky.

Ze stínů lak na nehty

Glitrové stíny na oči, které už nepoužíváte, nebo se vám nelíbí, nevyhazujte. Jednoduchým krokem z nich můžete udělat lak na nehty. Stíny nadrťte a vsypejte do laku na nehty. Zvolte buď bezbarvý nebo lehce narůžovělý či béžový odstín, abyste nezměnily odstín laku.

Balzám ze rtěnky

Jestli vám zbyla tekutá rtěnka či lesk, a nebo už se nedostanete aplikátorem ke zbytku, vyrobte si vlastní balzám na rty. Lesk ponořte na chvíli do horké vody, aby se dostal co nejvíce do tekuté konzistence. Mezitím si připravte kelímek s kosmetickou vazelínou, kterou také rozehřejte. Obě suroviny potom smíchejte dohromady. A nový tónovaný balzám máte hotový.

Nová rtěnka ze staré

Jestli vám doma přebývají rtěnky, staňte se alchymistkou a vytvořte si zcela novou rtěnku. Vezměte si několik odstínů, o kterých si myslíte, že by šly dohromady, a v různém poměru je nechejte rozpustit ve vodní lázni. Hotovou směs potom nalijte do malé kovové nádobky nebo kelímku od balzámu na rty a nechejte ztuhnout. Výsledný nový odstín pak nanášejte prstem nebo štětečkem na rty. Jestli si nejste jisté tím, jak bude nový odstín vypadat, zkuste si jej nejprve štětečkem namíchat na hřbet ruky. Pak už se jen dejte do gala a vyražte třeba na party. Nezapomeňte ještě použít triky, aby vám make-up vydržel celou noc. Více o tomto tématu jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Dům a zahrada

Asijské berušky se rychle množí, zapáchají a koušou. Možnosti, jak se jich lze zbavit

Bydlení

Je čas na údržbu a zazimování zahradního nářadí. Seznam úkolů, na které nezapomenout

Zavřít reklamu