Jaký je rozdíl mezi BB krémem a CC krémem a který se hodí pro vás

Který se více hodí právě pro vás?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
03. prosince 2020 12:12 / Depositphotos
  0   0
Pokud jde o make-up, je rovněž důležité dodržovat rutinu péče o pleť, která je vhodná pro váš typ pleti. Jaký je ale rozdíl mezi BB krémem a CC krémem a který je vhodný zrovna pro vaši pleť?

"Největší rozdíl mezi BB krémem a CC krémem je krycí schopnost a funkčnost,“ vysvětluje Val Garland, která je vizážistkou v jedné z největších kosmetických firem světa. "BB krémy poskytují zářivý a zdravý povrch s přidanými prospěšnými přísadami pro péči o pleť, zatímco krém CC spíše vylepšuje její vzhled." Ale pojďme si to popsat detailněji.

Co je BB krém a kdy jej používat

BB krém je známý také jako balzám na krásu nebo balzám na vady pleti. "BB krém je tónovaný zvlhčovač naplněný přísadami, které pleť miluje,“ vysvětluje Garland. Odstín v BB krému obvykle poskytuje lehké až střední krytí a mezi jeho přísady patří především antioxidanty.

Díky svým schopnostem multitaskingu jsou krémy BB skvělým řešením pro dobré krytí, které prospívá i pokožce. Pokud nechcete nosit těžké základy, ale chcete více krytí, než jaké poskytují běžné tónované zvlhčovače, je to produkt pro vás. "BB krémy jsou skvělé, pokud spěcháte, a přesto chcete vypadat dobře,“ říká Garland.

Co je to CC krém a kdy jej používat

Pokud máte rádi opravdu dokonalé krytí, které jinak poskytují těžké podklady, a zároveň požadujete lehkou strukturu, rozhodněte se pro CC krém.

"Krém CC přináší dokonalou korekci. Poskytuje větší krytí a správné tóny pleti, zatímco zakrývá jakékoli nedokonalosti," říká Garland.

Účelem CC krému je zajistit rovnováhu barvy pleti, takže kryje zarudnutí i  hyperpigmentaci. Vzhledem k tomu, že poskytuje větší krytí, jsou vzorce CC obvykle silnější než u BB krémů, ale stále jsou lehčí než tradiční základy.

"Měly byste používat krém CC, pokud chcete více krytí, než jaké poskytuje krém BB a chcete pleť také barevně korigovat," říká Garland. "Můžete například použít krém, který pracuje s vaším přirozeným tónem pleti a pomáhá neutralizovat výskyt zarudnutí."

To znamená, že oba krémy jsou daleko lehčí než běžné make-upové základy, což je jejich největší výhoda. CC krém pak poskytuje silnější krytí pleťi a dokáže ji také správně vytónovat. Dále čtěte: Jak bojovat s účinky stárnutí a zánětů pleti způsobených rouškami.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Dům a zahrada

Máte-li doma alergika toužícího po zvířátku, pořiďte mu vodní želvu. Pohled na jejich život je...

Bydlení

Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše...

Zavřít reklamu