Jaký je rozdíl mezi BB krémem a CC krémem a který se hodí pro vás

 Krása 
03. prosince 2020 12:12 / Mirka Malá
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Který se více hodí právě pro vás? Depositphotos
Pokud jde o make-up, je rovněž důležité dodržovat rutinu péče o pleť, která je vhodná pro váš typ pleti. Jaký je ale rozdíl mezi BB krémem a CC krémem a který je vhodný zrovna pro vaši pleť?

"Největší rozdíl mezi BB krémem a CC krémem je krycí schopnost a funkčnost,“ vysvětluje Val Garland, která je vizážistkou v jedné z největších kosmetických firem světa. "BB krémy poskytují zářivý a zdravý povrch s přidanými prospěšnými přísadami pro péči o pleť, zatímco krém CC spíše vylepšuje její vzhled." Ale pojďme si to popsat detailněji.

Co je BB krém a kdy jej používat

BB krém je známý také jako balzám na krásu nebo balzám na vady pleti. "BB krém je tónovaný zvlhčovač naplněný přísadami, které pleť miluje,“ vysvětluje Garland. Odstín v BB krému obvykle poskytuje lehké až střední krytí a mezi jeho přísady patří především antioxidanty.

Díky svým schopnostem multitaskingu jsou krémy BB skvělým řešením pro dobré krytí, které prospívá i pokožce. Pokud nechcete nosit těžké základy, ale chcete více krytí, než jaké poskytují běžné tónované zvlhčovače, je to produkt pro vás. "BB krémy jsou skvělé, pokud spěcháte, a přesto chcete vypadat dobře,“ říká Garland.

Co je to CC krém a kdy jej používat

Pokud máte rádi opravdu dokonalé krytí, které jinak poskytují těžké podklady, a zároveň požadujete lehkou strukturu, rozhodněte se pro CC krém.

"Krém CC přináší dokonalou korekci. Poskytuje větší krytí a správné tóny pleti, zatímco zakrývá jakékoli nedokonalosti," říká Garland.

Účelem CC krému je zajistit rovnováhu barvy pleti, takže kryje zarudnutí i  hyperpigmentaci. Vzhledem k tomu, že poskytuje větší krytí, jsou vzorce CC obvykle silnější než u BB krémů, ale stále jsou lehčí než tradiční základy.

"Měly byste používat krém CC, pokud chcete více krytí, než jaké poskytuje krém BB a chcete pleť také barevně korigovat," říká Garland. "Můžete například použít krém, který pracuje s vaším přirozeným tónem pleti a pomáhá neutralizovat výskyt zarudnutí."

To znamená, že oba krémy jsou daleko lehčí než běžné make-upové základy, což je jejich největší výhoda. CC krém pak poskytuje silnější krytí pleťi a dokáže ji také správně vytónovat. Dále čtěte: Jak bojovat s účinky stárnutí a zánětů pleti způsobených rouškami.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Pokud chcete zhubnout a posílit své zdraví, neměl by vaši pozornosti uniknout jeden druh čaje

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu