Top 5 jarních nápojů, které vám pomohou shodit přebytečná kila. Všechny připravíte v pohodlí domova.

 Recepty 
12. dubna 2014 15:50 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nechť započne cesta za štíhlou postavou! Foto: Twitter
Chcete do léta shodit nějaké to kilo navíc, ale odmítáte se uchýlit k něčemu jako jsou chemické pilulky nebo potravinové doplňky? Právě pro vás jsme dali dohromady TOP 5 nápojů, díky nimž nejen zdravě a chutně posílíte celý organismus, ale odměnou vám bude menší konfekční velikost.

DETOXIKAČNÍ ŠŤÁVY
Snadno je připravíte z ovoce nebo zeleniny. Můžete obojí i namixovat. Především citrusové plody jsou známé silnou detoxikační schopností, a proto pokud hledáte potraviny, které vám pomohou zbavit tělo všech toxinů, sáhněte po nich. Správnou funkci trávicího traktu podporuje zázvor, mrkev či jablka, nemluvě o bohatém množství antioxidandů (ty chrání vaše tělo před negativními účinky volných radikálů narušujících imunitu). Dopřejte si takovou detoxikační bombu jednou týdně a buďte fit, zbavte tělo chemikálií a jistě oceníte tuto nejpřirozenější pomoc při hubnutí.

ZELENINOVÉ ŠŤÁVY
V dlouhodobém horizontu také napomáhají úbytku váhy. Nejvhodnější jsou ty brukvovité (zelí, kapusta, brokolice nebo květák). Řadí se mezi nejefektivnější zbraně. Zeleninové šťávy rovněž vyrovnávají hladinu hormonů v těle a udržují je v normě. Brukvovitá zelenina je bohatá na přírodní fytonutrienty, jenž jsou ideální pro snížení celkového množství tělesného tuku, omezují vznik zánětu a kontrolují hladinu cukru v krvi. Báječně tím oživí váš metabolismus.

ZELENÝ ČAJ
Používá se již stovky let. Nejen pro své zeštíhlující schopnosti, ale i tak ho zařaďte do svého jídelníčku. Jeden šálek denně dodá tělu potřebné antioxidanty, díky nim spalujete tuky rychleji a posílíte metabolismus. Tyto čaje jsou ideální na spálení více kalorií, jakož i ke zvýšení vaší celkové energetické hladiny a potlačení chuti k jídlu. V Japonsku je zelený čaj velmi oblíbený a prý také snižuje stres a zlepšuje schopnost relaxovat.

OVOCNÉ ŠŤÁVY
Jsou chutné, snadné na přípravu a velmi bohaté na živiny, vitamíny a minerály. Můžete si vybírat z ohromného množství. Nejefektivnější a s největším obsahem vitaminu C je brusinka a hruška. Jsou přirozenými spalovači tuků a zrychlují metabolismus, zvyšují energii a jako bonus tělu dodávají všechny základní vitaminy a proteiny, které potřebujete. Obecně je známé, že brusinky bojují s infekcemi močového měchýře a hubí bakterie E-coli. Hrušky naopak obsahují hořčík draslík a vápník.

ČERNÁ KÁVA
Pokud je konzumována s mírou, má pro tělo nepřeberné množství výhod. Obsahuje antioxidanty snižující riziko některých typů rakoviny, ale také omezují riziko vzniku cukrovky a onemocnění srdce. Současně kofein zrychlí metabolismus a zvýší tím spalování kalorií. Ale opatrně! Jestliže chcete zhubnout, musíte pít černou kávu bez mléka a cukru.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum