Pošramocený sexuální apetit mužů? Neuvěříte, co ho ovlivňuje!

Miláčku, dneska nemám chuť...
 Vztahy 
25. listopadu 2013 14:44 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Vrtá vám někdy hlavou, proč na vás ten váš miláček zase nemá chuť? Zkuste se ho zeptat, jak dlouho byl kojený!

Vědci zjistili, že nízká sexuální výkonnost a touhy mužů mohou být spojené s nízkou hladinou hormonu prolaktinu, který jde ruku v ruce s mateřským mlékem. Takoví muži prý mají kromě sexuálního zdraví špatné i celkové zdraví organismu. Takže za svůj půst, milé dámy, nepeskujte partnera, ale tchýni!

Prolaktin a jeho význam
Je to hormon produkovaný hypofýzou. Stimuluje vývoj prsů a produkci mléka u žen. Kromě toho má mnoho dalších funkcí, včetně poskytování sexuálního uspokojení vlastnímu tělu. Pomáhá totiž dopaminu, který je zodpovědný za sexuální impulsy. Dopamin funguje jako takový nervový přenašeč v mozku.

A co nám studie ukázaly?
Ukázalo se, že muži, kteří měli nízkou hladinu prolaktinu, vykazovali příznaky špatného sexuálního a psychického zdraví. Pokud má člověk nižší než průměrnou hodnotu, má sklony k depresím, špatné sexuální funkce a také si méně užije orgasmus! Celkově se prý tito muži cítili špatně.

Výsledky studie tak byly v rozporu s tím, co jsme si doposud o prolaktinu mysleli, a to, že vysoká hladina prolaktinu brzdí výkonnost a touhy. Prolaktin vám právě naopak naleje do žil novou mízu.

Neobejde se to bez spekulací
Je ovšem všeobecně známo, že nízké hladiny hormonů mohou být zapřičiněny také celkovým špatným zdravotním stavem. Což dokládá fakt, že o mužích, kteří pijí alkohol a kouří, už víme, že často trpí sexuálními problémy, jako je např. erektilní dysfunkce.
◼ redakce / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu