Kdy je ten správný čas na první sex s novým partnerem?

 Vztahy 
24. srpna 2018 15:05 / Monika Thomsonová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Kdy, aby nebylo příliš brzy ani příliš pozdě? Shutterstock
Kdy mít první sex v novém vztahu? Ihned? Za týden? Nebo až po svatbě? Kdy je skutečně ta pravá doba a dá se vůbec nějak určit? Co člověk to jiný názor. Pojďme se podívat, co říkají průzkumy.

Vodění za ruku, líbání a potom sex. Říká se, že je normální se s novým partnerem poprvé vyspat na třetím rande. Jenže nová studie ukazuje, že má tato poučka značné trhliny a u většiny lidí neplatí.

Ještě v minulém století lidé hodně řešili, zda mít sex s partnerem před svatbou, nebo až po svatbě. V dnešní době se řeší, zda mít sex s úplně cizím člověkem už na prvním rande. Ti, kteří se bojí, že mít sexuální zážitek už na první schůzce znamená automaticky nevážný vztah, se můžou v pohodě uklidnit.

První rande a sex?

Dlouhodobé partnerské vztahy totiž vznikají i z těch prvních setkání, na nichž má sexuální choutky a následný sex spousta párů. Ukazuje se, že sex hned na prvním rande má zhruba šedesát procent mužů a žen. Třetina z obou pohlaví přitom žije v trvalém vztahu s někým, s kým se vyspala právě na prvním rande. Vyplývá to z průzkumu společnosti Love, která vyzpovídala 2 250 mužů a žen. Je líbání více než sex? Psali jsme v jiném článku.

Jak to vidí muži?

Jiný výzkum ukázal, že muži očekávají sex na třetí schůzce, ženy jsou pak o něco váhavější a většinou svolí až na schůzce páté. Ženy také mnohem častěji než muži už zpočátku nového vztahu bilancují, zda se muž hodí do jakéhosi pomyslného seznamu ideálního partnera pro život.

Jak se tedy chovat?

Užívejte si sexu s novým parterem, až to budete oba chtít a cítit. To je jediné pravidlo, které byste měli dodržet. Nenechte se tlačit svým strachem ani vaším protějškem. Pokud se musíte bavit o prvním sexu ve smyslu toho, že chcete ujištění, že to tím neskončí, že se budete vídat i pak, tak věřte, že něco není v pořádku a rozmyslete si to. První sex by měl zcela vyplynout ze situace a měli byste to cítit tak, že místo a doba vám přijde zcela přirozená. Chcete-li mít šťastný vztah, držte se těchto zásad.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu