Došel vám lak na nehty? Nezoufejte! Známe triky, jak nehty zbavit laku i bez odlakovače

 Krása 
21. srpna 2018 11:18 / Šárka Sokolská
  1
📷
5 fotografií v galerii
Místo odlakovače lze použít řadu jiných prostředků, které máte doma Shutterstock
Potřebujete si odlakovat nehty, ale nemáte čím? Nemusíte hned letět do obchodu. Existuje totiž pár produktů, kterými se dá odlakovač nahradit.

Každá žena, která si ráda lakuje nehty, ví, jak občas bývá složité vybrat odstín laku, který se hodí k oblečení a všem ostatním doplňkům, které si chce vzít na sebe. A pokud potřebuje odstín laku změnit, je nutné nehty odlakovat a pak znovu aplikovat lak na nehty. Ale věděli jste, že nemusíte nutně používat odlakovač, který vaše nehty jenom zbytečně vysušuje a ničí?

Nehty je pak potřeba dopovat vitaminy a dalšími doplňky, aby zůstaly pevné a nelámaly se. Pokud tyto problémy zrovna řešíte, přinášíme vám pár tipů, jak tomu zabránit. Více o tomto tématu jsme psali zde. Ale existuje celá řada jiných způsobů, jak se zbavit starého laku bez odlakovače a ničení nehtů.

Lak na vlasy či deodorant

Přijde vám to jako nesmysl? Ale skutečně, oba tyto kosmetické prostředky fungují. Obsahují určité látky, které dokážou rozpustit lak a drápky ho zbavit. Jednoduše lakem na vlasy nebo deodorantem vaše nehty postříkejte a jemně stírejte navlhčeným vatovým tamponkem. U deodorantů si ale důkladně přečtěte návod k použití, abyste si nepopálila citlivou nehtovou kůžičku.

Pomůže pilník

Jestli máte doma k dispozici speciální jemné pilníky, které používají i manikérky pro odstraňování svrchních vrstev gelu, pak s nimi můžete i vy odstranit lak na nehty. Oproti klasickému pilníku totiž tyto pomůcky obsahují menší abrazivní částečky, které zbaví drápky starého laku, ale zároveň nepoškodí jejich vrchní vrstvu.

Peroxid vodíku nejenom pro blondýny

Tato látka se nepoužívá jenom pro odbarvení vlasů či na ošetření poranění, ale také na nehty. Připravte si doma takovou menší lázeň, kdy smícháte dva díly peroxidu vodíku s jedním dílem horké vody. Nehty do této lázně ponořte na deset minut a pak zbytky laku setřete tamponem nebo hadříkem. V případě potřeby opakujte.

Ocet a citron

Dvě ingredience, které najdou široké uplatnění nejenom v kuchyni, ale i v kosmetice. Ocet je skvělé všestranné čistidlo a kyselina. Tuto sílu ještě podpoří šťávou z půlky citronu. Do lázně namočte nehty na 10 až 15 minut. Pak zkuste lak jemně setřít hadříkem či vatovým tamponkem.

Zubní pasta

S odstraněním barvy laku vám může pomoci také zubní pasta - ideálně ta, která má bělicí účinky. Naneste na vatový tampon hrášek pasty a váš drápek jemně drhněte. Počítejte však s tím, že tento postup budete muset několikrát zopakovat.

Přetřete lakem

Zkuste další jednoduchou metodu, a to s pomocí dalšího laku na nehty. Neznamená to však, že jednu vrstvu přetřete druhou. Ale vezměte třeba bezbarvý lak, nalakujte si nehtík, vyčkejte pár sekund a pak setřete vatovým tamponem. Lak totiž obsahuje rozpouštědla, která naruší spodní vrstvu starého laku a vám se tak podaří odlakovat drápky i bez odlakovače.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město