Tejpou proti vráskám: Další nesmyslný trend nebo opravdová spása?

 Krása 
21. dubna 2022 15:14 / Patricie Chládková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Tejpovací páskou lze zmírnit vrásky a redukovat otoky obličeje Depositphotos
Znáte tejpovací pásky, které se používají na zmírnění bolesti natažených svalů? A už jste slyšeli o tom, že pomocí tejpů lze zmírnit projevy vrásek a dokonce se úplně zbavit otoků v obličeji?

V posledních pár týdnech se to na Instagramových profilech beauty junkies jen hemží příspěvky před a po použití nám známých tejpovacích pásků v oblasti obličeje a dekoltu. Jedná se jen o chvilkový trend, který pomine stejně rychle jako se objevil a nebo se jedná o neinvazivní záchranu naší pleti?

Historie bavlněných pásků

S metodou aplikace bavlněných lepících pásků, takzvaným kineziotapingem, přišel už v 70. letech japonský lékař Kenso Kase, kdy pásky aplikoval sportovcům na svaly, které si žádaly regeneraci a nebo naopak aktivaci. Vedlejším účinkem aplikace tejpy bylo zmírnění otoků a nebo také vyhlazení jizev v místě aplikace. Při přiložení tejpovací pásky dochází k oddálení kůže od svalu a tím k uvolnění tenze.

Metoda se za velice krátkou dobu stala populární a rozšířila se téměř po celém světě. Bylo tak jen otázkou času, kdy se její příznivé účinky poperou s neduhy v oblasti obličejových partií a dekoltu.

Obličejová aplikace

Nejpodstatnějším rozdílem u obličejové a klasické tejpy je zvolení samotné tejpovací pásky. Na pleť obličeje se doporučuje využívat tejpa, které používá k pleti šetrnější lepidlo, jenž zajišťuje přilnavost pásky ke kůži.

Dále se liší i doba, po kterou je tejpa na místě aplikovaná. U standardní tejpy se setkáte s dobou aplikace až v řádu dní, kdežto u té obličejové se jedná jen o pár hodin, maximálně však osm.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Rehabilitacja / Pruszkow (@dominika.rosinska_)

Než se páska na obličej či dekolt aplikuje, je vhodná konzultace u odborníka, který se na aplikaci specializuje. S odborníkem proberete jaké jsou vaše obtíže a co konkrétně byste aplikací chtěla vyřešit.
Před samotnou aplikací je nutné pleť pečlivě odlíčit a vyčistit. Následuje důkladná masáž obličeje s prvky lymfodrenáže a pak už aplikace pásky na vytipovaná místa.

Z počátku se doporučuje aplikaci pravidelně opakovat a efekt by měl být patrný už po první aplikaci. Po dalších pár vyzkoušení se doporučuje efekt udržovat pomocí masáže obličeje jednou až dvakrát týdně a v akutních případech znovu aplikovat tejpovací pásku.

To, jestli se jedná jen o další insta-trend nebo bezbolestnou spásu prohlubujících se vrásek a pravidelných ranních otoků, necháme na vašem posouzení.

Zdroj: instyle.com, elle.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti