Dostaňte do dětí vitaminy. Prozradíme jak

 Děti 
24. března 2018 12:38 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Malí pomocníci dostanou za práci vitamínovou odměnu Shutterstock
Výroba smoothie je jednoduchá a můžou při ní asistovat i malé děti. Naučí se tak pomáhat mamince v kuchyni a ještě se napijí zdravého nápoje, který jim dodá potřebné vitamíny.

Nechtějí vám děti jíst ovoce a zeleninu a dávají přednost sladkostem? Máme jednoduchý trik, jak do ratolestí propašujete potřebnou dávku vitamínů a ani si toho nevšimnou. Naučte je dělat smoothie. Že si nejste jistí, co to je? Prostě umixujete ovoce, zeleninu, případně oříšky nebo semínka. Je možné ho zjemnit přidáním mléka nebo jogurtu.

Využijete i slupku

Připravovat suroviny do smoothie mixéru, který se dá sehnat už od 500 korun v každém elektru, můžete spolu s dětmi. Vždyť i tříleté dítě dokáže oloupat banán. Do smoothie se využívají celé plody, tedy ovoce i zelenina včetně slupky. Tím dosáhneme vyšší koncentrace balastních látek v ní obsažených a získáme i další nálož vitamínů a minerálů.

Zlepšuje stravovací návyky

Mixováním se stává ovoce či zelenina často lépe stravitelná a tělo dokáže obsažené láky lépe využít. Jedna americká studie dokonce prokázala, že u malých dětí může podávání mixovaného ovoce a zeleniny značně zlepšit stravovací návyky. Děti tak prostě spapají více toho zdravého, než by za standardních okolností byly ochotné vůbec připustit. Smoothie může být i nenápadným pašerákem. 

Přidejte i brokolici

Nejen na svých dětech zkuste, že přidáte-li do mixu oblíbených zeleninových druhů třeba i kus nenáviděné brokolice nebo zelí, nikdo nic nepozná a vitamíny přesto bezpečně najdou svůj cíl. Jestli se vám to pořád zdá složité, tak vězte, že na základní smoothie stačí oloupat banán, pomeranč a jablko a bez doslazování umixovat s vodou. 

Chuť doladíte třeba populárními chia semínky, anebo můžete zkusit i mák. Jak je prospěšný zvláště pro ženy, píšeme zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...