Žení se venku všichni čerti? Máme pro vás tipy, jak zabavit vaše děti

 Děti 
18. března 2018 10:30 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pokud se děti nudí, je potřeba vymyslet zábavu Shutterstock
Zabavit děti na celý den, když se venku takzvaně „žení čerti“, není jednoduché. Pokud nechcete, aby seděly jenom před televizí a půjdete na to chytře, pohybovým aktivitám přijdou na chuť a budou je samy vyhledávat. Poradíme vám, co na děti zaručeně zabírá.

Možná to znáte. Za oknem déšť a vaše děti by se ukousaly nudou. Pexeso a jiné hry už je nebaví a na pohádky přece nemohou koukat celý den. Třeba se inspirujete některým z nápadů, jak zabavit batolata a předškoláky.

Kreativní odpoledne

Kreslení, malování, modelování, vystřihávání a lepení. Už jste vyzkoušeli všechno možné a docházejí vám nápady? Pořiďte si třeba kreativní sady pro malování a jiné tvoření a pusťte se do díla. Hotový výtvor je samozřejmě nutné vystavit.

Postavte bunkr

Všechny děti milují stavění bunkrů. Zapomeňte na to, že vám udělají doma binec. Udělejte dětem radost a postavte bunkr společně. Použijte křesla, deštníky, deky a přikrývky. Vnitřek bunkru vyzdobte světýlky a nanoste dovnitř nejoblíbenější hračky. Až děti přestane bavit samotný pobyt v bunkru, vyhlaste útok a společně svůj úkryt braňte před nájezdem pirátů.

Udělejte si karneval

Jestli máte aspoň dvě děti nebo bydlíte v domě, kde máte stejně starou kamarádku nebo kamaráda, uspořádejte pořádnou dětskou diskotéku. Zhasněte světla a rozsviťte jen lampičky, připravte občerstvení v podobě různobarevných džusů a drobných chuťovek. Nachystejte dětem hromadu oblečení, šátků, doplňků, malovátek. Nechejte je, ať si sami vytvoří originální model a zábava může začít. Udělejte si módní přehlídku, soutěže o to, kdo na sebe navlékne nejvíc triček. Tancujte, bavte se, užívejte si to.

Honba za pokladem

Připravte dětem pořádné dobrodružství, v podobě hledání pokladu. Vymyslete si příběh, indicie i cestu. A neomezujte se jen na váš byt, ale klidně k tomu využijte váš dům, sklep, půdu i blízké okolí. Na cestě za pokladem by děti měly čelit různým překážkám a úkolům. Ty připravte podle věku dětí a uvidíte, že opakování abecedy nebo poznávání stromů bude mnohem zábavnější než jen posedávání u učebnic. Tipů, jak děti hravou formou přinutit, aby se rády a dobrovolně učily, máme mnohem více. O tomto tématu se dočtete zde

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Dopřejte si vlastní ovoce i během zimních měsíců. Důležitá je zralost při sklizni a vhodná vlhkost při...