Hurá na tábor! Aneb, co vše dítěti zabalit, co mu dovolit a co naopak ne

 Děti 
01. července 2018 15:18 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Děti na táborech zažívají řadu dobrodružství Shutterstock
Letní prázdniny jsou tady a s nimi pro většinu z nás i nelehký úkol – vypravit dítko na tábor, soustředění apod. Přemýšlíte o tom, co vše mu s sebou zabalit? Poradíme vám, co vzít a co naopak ne.

Ač se to může zdát jako banalita, každý, kdo už někdy balil dítěti kufr, ví, že opak je pravdou. Jak tedy zajistit, aby měl potomek s sebou vše potřebné a zároveň nepadl pod tíhou obrovského kufru?

Lepší s kamarádem

Ne všem dětem se chce na tábor, kde nikoho neznají. Proto se domluvte s rodiči kamaráda nebo kamarádky vašeho dítěte a pošlete je na tábor společně. Určitě tam poznají spoustu dalších prima dětí, ale v prvních dnech se nebudou cítit v neznámém prostředí špatně.

Mobil nechejte doma 

Některé tábory mobily rovnou předem zakazují, jiné je pouze nedoporučují a nechávají na rodičích, aby se rozhodli sami. Zkuste svého potomka přesvědčit, že i bez mobilu se dá žít. I vy sami, když jste jezdili na tábory, jste nic podobného u sebe neměli. A přeci jste to vydrželi. Hlavně svému potomkovi dopřejete několik dní zábavy v přírodě bez nepřetržitého nutkání čučet nebo ťukat do displeje, ale také z toho důvodu, že se v následujících dnech nezblázníte.

Vhodný kufr

Připravte dítěti takové zavazadlo, které bude bez problémů schopno samo přepravovat. Ať už dětskou krosnu, tašku na kolečkách, prostě cokoliv, s čím zvládne samo manipulovat. Přeci jen vedoucí mají na starosti celou skupinu a nejsou povinni každému nosit kufr.

Myslete na praktičnost

Při balení věcí myslete na praktičnost. Dítě by mělo mít věci uloženo nejlépe v jednom kufru a k tomu by mělo mít malý batůžek na výlety. Na další tašky a igelitky zapomeňte. Dítě bude rozrušené z odloučení a spousty kamarádů, takže velice snadno by nějakou tu tašku mohlo zapomenout.

Balte společně

Dovolte dítěti spolupodílet se na balení. Dítě by totiž mělo mít přehled o tom, co s sebou má a kde to najde. A nechte ho vybrat si nějaké oblíbené oblečení samo. Hlavně to s oblečením nepřehánějte. Stačí jedno tričko na den až dva, jedny ponožky na den atd. Beztak možná bude chodit celý týden v jednom… Hlavně se držte seznamu vedoucích tábora. O tom, jak správně zabalit oblečení, jsme psali zde. Nezapomeňte všechno oblečení podepsat, aby se vám domů náhodou váš potomek nevrátil jenom s polovičním kufrem.

Luxusní kousky nechejte doma

Jestli má vaše dítě hodně značkových a luxusních kousků, nechejte je doma. Nejede na módní přehlídku, ale na tábor, kde bude lítat po lese, v trávě, možná i bahně. Takže čím obyčejnější věci, tím spíše je nebudete v případě zničení oplakávat.

Hračky ano, ale…

Určitě je dobré, aby si dítě vzalo nějakou svou nejoblíbenější hračku, která mu zároveň pomůže poprat se s případným steskem po domově. A tím by to mělo skončit. Tábory mívají pestrý program, tak na ně dítě stejně nebude mít čas a akorát to bude zbytečná další starost.

Potraviny

Opravdu není nutné dětem dávat řízky, pečené kuře, salámy a další. Každý tábor má zajištěnou celodenní stravu. Pokud mu přesto chcete přilepšit, myslete na roční období, takže čokolády asi nebudou zrovna vhodné. Lepší jsou balené celozrnné sušenky, nějaké drobnosti, o které se může podělit s ostatními dětmi. A hlavně nezapomeňte na láhev s vodou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu