Nejčastější problémy, které trápí těhule

 Děti 
25. září 2016 22:17 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
V důsledku velkých hormonálních i tělesných změn je třeba počítat s některými zdravotními obtížemi. Internet
Těhotenství s sebou přináší několik komplikací nebo možná lépe řečeno nepříjemností. Kromě obvyklých ranních nevolností jsou to také nadváha, problémy se zpracováním kyseliny listové, nadýmání, zácpa nebo únik moči.
Mnohé chytré knihy hlásají, že těhotenství je nekrásnějším obdobím v životě ženy. Jaksi už ale zapomínají na to, že vedle hezkých pocitů s sebou oněch devět měsíců přináší také pořádnou dávku všemožných problémů.

Počůrávání se
Mezi nejtrapnější těhotenské problémy patří mokré skvrny na spodním prádle, které se objeví v jakékoli situaci – ať už se od srdce zasmějete, kýchnete si nebo si popoběhnete, aby vám na semaforech neutekla zelená. Tohle těhotenské počůrávání se je způsobeno zvětšující se dělohou, která tlačí na močový měchýř.

Chlupy všude, kam se podíváš
Jestliže nemáte po ruce osobní služku nebo ochotného manžela, pak na holení nohou či jiných partií těla v posledních 3 - 4 měsících zapomeňte. Přes stále se zvětšující bříško si neuvidíte ani na špičky nohou, natož pak do klína!

Zvracení za jakékoli situace
Nevolnost a následné zvracení bezpochyby patří mezi těhotenské problémy, které sice k tomuto období neodmyslitelně patří, ale i tak je ženy považují za maximálně trapné. Nikdy totiž nevědí, zda se jim nebude chtít zvracet v přeplněném autobuse, ve frontě u pokladny či v čekárně u gynekologa.

Neposlušné hormony
Nezáleží na tom, jestli jste před těhotenstvím platila za drsnou ženu. Jakmile otěhotníte, vaše hormony, které si ve vašem těle budou dělat, co chtějí, si s vámi dokonale pohrají. Tehdy vás rozbrečí i hloupá reklama na dětské plínky.

Zácpa
Když už jsou na paškále trapné těhotenské problémy, pak musíme zmínit zácpu. Těhotné ženy vědí, jak nepříjemná je situace, kdy jdou na záchod a potřebují tlačit. V takové chvíli je pro ně tento byť kdykoli jindy snadný úkol srovnatelný s porodem.

Nadýmání
Má dvě příčiny hormonální a mechanickou. V těhotenství totiž dochází ke zpomalení trávících procesů vlivem zvýšené hladiny ženského pohlavního hormonu progesteronu. Druhým důvodem je, že stále se zvětšující děloha utlačuje střeva. Pokud máte v této oblasti problémy je potřeba nastolit úpravu stravovacích návyků, které spočívá ve správném složení potravin a pomalé konzumaci jídla. Napomoci může i pravidelný pohyb. Pokud jsou problémy dlouhodobé, vážnějšího charakteru apod., určitě vyhledejte odbornou pomoc. S největší pravděpodobností vám bude doporučen registrovaný, účinný a bezpečný lék.

Křečové žíly

Vlivem hormonu progesteronu se mění napětí žilní stěny a zvětšující se děloha tlačí na dolní dutou žílu, která odvádí krev z dolních končetin. Krev se hromadí v nohou, podkožní žíly se rozšiřují, a vznikají tak křečové žíly – varixy. Objevují se spíše v pozdějších stadiích těhotenství, máte-li nadváhu nebo máte-li křečové žíly v rodinné anamnéze. Potíže se zhoršují, jestliže dlouho stojíte nebo sedíte-li se zkříženýma nohama. Odpočívat byste měly s nohama ve vyvýšené poloze a šetrná masáž vám rozhodně udělá dobře. Vhodné je nosit těhotenské punčocháče, které nohy zpevňují.

Hemoroidy
Jde o obdobu křečových žil. Je to rozšíření žilní pleteně okolo řitního otvoru. Příčinou jsou opět změny napětí cévní stěny a tlak na dolní dutou žílu zvětšenou dělohou.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí