Rock for People v červnu přiveze Yungbluda, The Prodigy, The Offspring, Bring Me The Horizon a desítky dalších světových hvězd

 Komerční sdělení 
31. prosince 2023 14:25 / Lucie Wirthová
  0
📷
2 fotografie v galerii
The Prodigy RfP
Adventní kalendář Rock for People nadělil pořádnou hudební nadílku včetně dvou dosud neznámých headlinerů. Od 12. do 15. června v hradeckém Parku 360 vystoupí miláček generace Z Yungblud a jedna z nejúspěšnějších elektronických kapel všech dob The Prodigy. Ti se vedle již ohlášených Bring Me The Horizon a The Offspring stanou hlavními hvězdami 29. ročníku festivalu.

Během prosince pořadatelé oznámili účast i dalších velkých jmen. Fanoušci se mohou dále těšit například na poslední českou festivalovou show Sum 41, návrat oblíbených Enter Shikari, taneční indie v podobě Bombay Bicycle Club, metalovou skupinu v čele s rapperem Body Count feat. Ice-T či švédské energické rockery Royal Republic. Na Štědrý den bude lineup festivalu rozřazen do jednotlivých dnů a bude zahájen prodej jednodenních vstupenek. Mezi již oznámené hvězdy Rock for People 2024 patří nespoutaná rockerka Avril Lavigne, frontman kapely Slipknot Corey Taylor v sólovém projektu, úderní metalisté Parkway Drive nebo legendární Pendulum.

Rock for People se již podruhé dostal mezi TOP 10 v kategorii středních evropských festivalů. Porota prestižních European Festival Awards zařadila festival mezi nejlepších deset ještě v dalších dvou kategoriích - The Brand Activation Award za spolupráci s generálním partnerem Komerční bankou na unikátním konceptu udržitelné zóny s výjimečným programem KB FutureFest 2030. Dále byl nominován ředitel festivalu Michal Thomes na ocenění za vynikající výsledky a vášeň. (The Award for Excellence and Passion). “Těchto nominací si velmi vážím a mám z nich upřímnou radost,” komentuje Michal Thomes, a dodává: “Velkou radost mám i z toho, že že se nám i přes letošní složitou situaci na evropském bookingovém trhu podařilo domluvit atraktivní lineup, který kombinuje oblíbená jména s novými talenty, a obhájit tak pozici Rock for People na evropské festivalové scéně.”

Vstupenky na festival Rock for People fanoušci pořídí v limitované edici v síti GoOut.net nebo na: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, Comfy+, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy, glamping a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu. Pořadatelé dlouhodobě podporují neziskovou organizaci Konsent, která narovnává mýty o sexu a sexuálním násilí. Každý návštěvník má možnost přispět při nákupu vstupenky na festival libovolným příspěvkem na aktivity organizace.

YUNGBLUD, vlastním jménem Dominic Harrison, se narodil v anglickém Yorkshiru a je multiinstrumentalista, který vzal kytaru do ruky poprvé ve dvou letech a v deseti začal psát vlastní písně. Šestadvacetiletý   umělec je známý tím, že vyjadřuje to, co považuje za hlavní problémy své generace, a svou hudbou se snaží sjednotit a posílit dnešní mládež. Spolupracoval s takovými hvězdami jako  Dan Reynolds z Imagine Dragons, Matty Healy z kapely The 1975, Avril Lavigne nebo Oli Sykes z Bring Me The Horizon. V YUNGBLUDově klipu k písničce "Funeral" si dokonce zahrál Ozzy Osbourne.

Svět se s YUNGBLUDem seznámil v roce 2018 kdy vyšlo jeho stejnojmenné EP a od té doby jeho popularita strmě roste. V roce 2019 debutovalo jeho EP "Hope for the underrated youth" v Top 10 britského žebříčku Official Albums Chart, na které pak v roce 2020 navázalo jeho britské číslo jedna album “weird!”, které za tu dobu získalo zlatý certifikát. Mimo to má na kontě čtyři nominace na NME Awards, z nichž si odnesl cenu za nejlepší hudební video za klip “original me”. Kritikou oceňované třetí album se dostalo na první místo v šesti zemích a od svého vydání 2. září 2022 aktuálně dosáhlo více než 423 milionů streamů. YUNGBLUD má nyní na Spotify více než 6 milionů posluchačů měsíčně a přes 3 miliardy globálních streamů. Nejnovější hitem umělce je  'Lowlife'.

The Prodigy jsou jednou z nejúspěšnějších elektronických skupin všech dob, celosvětově prodali odhadem 25 milionů desek včetně více než 4,7 milionu alb ve Velké Británii. Získali sedm po sobě jdoucích alb na prvním místě britské hitparády. AllMusic je popsal jako "premiérovou taneční kapelu pro alternativní masy" a "kmotry raveu". The Prodigy během své kariéry získali mnoho ocenění, včetně dvou Brit Awards za nejlepší britský taneční počin, tří MTV Video Music Awards, dvou Kerrang! Awards, pět MTV Europe Music Awards a dvě nominace na cenu Grammy.

Odkazy:

web: https://rockforpeople.cz/

FB událost: https://www.facebook.com/events/6346106155475309

VSTUPENKY: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/

Festival Rock for People

Festival Rock for People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, kde si je vědom i svého vlivu zodpovědnosti. Dlouhodobě se vedle svého udržitelného přístupu věnuje i také osvětě v diskuzních panelech. Využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2024

Headlineři: Bring Me The Horizon, The Offspring, The Prodigy, Yungblud

Zahraniční kapely: Against The Current, Alien Weaponry, Alpha Wolf, Avril Lavigne, Body Count feat. Ice-T, Bombay Bicycle Club, Corey Taylor, Crystal Lake, Dagny, Dead Pony, Dogstar, Deathbyromy, Enter Shikari, Fit For A King, Hanabie., Hoobastank, Hot Milk, IC3PEAK, IDKHOW, Kaizers Orchestra, La Dispute, Missio, Neck Deep, Parkway Drive, Pendulum (late night special), Red, Royal Republic, Shadow Of Intent, Soft Play, Sum 41, The Amazons, Thy Art Is Murder, Underoath, Wargasm

CZ/SK: 58G, Aneta Langerová, Bitter Season, Dmitrievna, J.A.R., John Wolfhooker, The Ecstasy Of Saint Theresa

Za podpory: Ministerstvo kultury, Calendarium Regina, Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Generální partner: Komerční banka

Generální mediální partner: Česká televize

Hlavní mediální partner: Evropa 2

Partner čisté mobility: Toyota

Partneři: Playstation, Objevte více muziky, Ecoflow, České dráhy, DEVINN, ICIS, Hradecké služby, Královéhradecká provozní, Tepelné hospodářství Hradec Králové, OC Futurum, Bonami, Park 360, Koncent, CE.ENERGY, Mateco, Sencor, Nextbike, Knihobot, Twisto, TicketSwap, Metalshop, LUSH, ProVeg International, Terra Verde, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Bio Central, SALORI, Celtima, Campiri, Ploom

Mediální partneři: Reflex, VOGUE, CzechCrunch, Refresher, Óčko, Headliner, Ekonews, Fullmoon, Spark, Fakker, Musicserver

Témata: léto, festival, zábava
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum