Nevěřte všemu, co se o péči o vlasy říká. Často jde o velké nesmysly

 Krása 
20. prosince 2017 12:53 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Některé zažité pravdy o péči o vlasy jsou jen lži Shutterstock
Je až k nevíře, kolik mýtů koluje kolem péče o vlasy. Některé "zaručené pravdy" jsou přitom už dávno i vědecky vyvráceny. Naopak mnohé, které dýchají mystikou a ne každý by jim hned uvěřil, jsou opravdu skutečností.

Nejen šaty, ale i vlasy dělají člověka. Skvělý účes může i z průměrné ženy udělat krasavici a naopak hezká žena v nevzhledném účesu málokoho nadchne. Je zajímavé, že nejvíce vlasů mívají blondýny. Zatímco hnědovlásky a černovlásky mají na hlavě v průměru 80 až 100 tisíc vlasů, blondýny jich tam mají tak o třetinu více. Nejméně vlasů mívají rusovlásky.

Kolem péče o vlasy však koluje mnoho mýtů. Pokud nechcete do konce života věřit pověrám, měla byste se těmto polopravdám podívat pořádně na zoubek. Možná totiž i vy děláte roky něco, co je zcela zbytečné a míjí se to účinkem. O nejčastějších chybách v péči o vlasy jsme psali zde.

Časté zastřihávání konečků podpoří růst vlasů

Toto tvrzení je zcela nesmyslné a je už roky vyvráceno i vědecky. Věřte, že vlasy po zastřižení neporostou ani rychleji, ani nebudou hustší.

Za růst vlasu je totiž odpovědný kořínek a ten opravdu není stimulován zastřihnutím konce vlasu. Díky správné péči o konečky budou vlasy pouze vypadat zdravější.

A mimochodem, vlas vyroste za den o 0,3 až 0,4 mm, tj. zhruba 1 cm za měsíc. Není to ale pravidlo, záleží na mnoha okolnostech, včetně vašem věku. Růst vlasů lze ale podpořit několika triky, o kterých jsme psali zde.

Kvůli častému mytí se vlasy více mastí

Ani tato hláška nemá s pravdou nic společného. Myjte si klidně hlavu tak často, jak potřebujete.

Každé vlasy jsou jiné a tudíž mají také jiné potřeby. Důležitější je spíše svému typu vlasů přizpůsobit vlasovou kosmetiku - i ta se liší podle typu vlasů.

Je také dobré naučit se používat nejen klasický šampon, ale i třeba speciální regenerační přípravky na péči o konečky vlasů a podobně.

Díky častému česání budou vlasy zářivé

Další z velkých mýtů. Časté česání stimuluje krevní oběh v kůži na temeni hlavy a zároveň podporuje produkci kožního mazu. A právě ten si česáním roztáhnete do celých vlasů. Jediné, čeho častým česáním dosáhnete, tak budou pouze mastné vlasy.

Navíc nadměrným kartáčováním se mechanicky poškozuje vrchní ochranný obal vlasu a ten je potom náchylnější k poškození a lámání.

Poničené konečky lze ještě napravit

V kadeřnickém salonu vám poničené konečky skutečně dokáží napravit, ale zřejmě jinak, než doufáte. Žádný zázračný elixír, který po nanesení vlasy z ničeho nic ozdraví, zkrátka neexistuje.

Jediný způsob, jak poničené konečky napravit, je je otříhat. Pokud nechcete mít lámavé, křehké a vysušené vlasy, je třeba myslet hlavně na prevenci. Pořiďte si vhodnou vlasovou kosmetiku a věnujte své hřívě trochu více času a péče.

Nejlepší je stříhat vlasy za úplňku

Tato mysticky znějící rada má kupodivu cosi do sebe. Příliv a odliv dokazuje, jak silně měsíc působí na hladinu moří. Někteří lidé mají za to, že tato síla může ovlivnit také rovnováhu vody uvnitř těla i vlasu, a tím pádem vlasy dorůstají rychleji, pokud je ostříháte v období, kdy měsíc dorůstá.

Někteří dokonce věří, že každá fáze Měsíce naše vlasy ovlivňuje jinak. V období novoluní jsou údajně účinky prostředků péče o vlasy nejúčinnější. Když začne Měsíc přibývat, má to prý vliv na pěkné a husté vlasy. Další cyklus trvá až do úplňku a má význam pro růst vlasů. Vlasy rostou rychleji a lépe přijímají působící látky z přípravků vlasové kosmetiky. V době úplňku je ideální čas na péči o světlé vlasy. Je údajně vhodný čas na  zesvětlování a také stříhání. Ubývající Měsíc je období vhodné pro trvalou ondulaci i déle držící sestřih vlasů. Jakmile se Měsíc blíží k novoluní, vlasy i pokožka jsou v nejlepší formě. Je to velmi dobrý čas k regenerační péči o vlasy. Vlasy se lehce zbavují lupů, kosmetické přípravky i léčiva působí silněji.

Na silné vlasy funguje vejce a pivo

Naprostá pravda. Klidně je použijte jako domácí kondicionér pro lesklé vlasy! Smíchejte vaječný žloutek a olivový olej, naneste, nechte působit a poté opláchněte. Pivo působí úplně stejně. Pokud vám tedy nevadí jeho specifické aroma, směle do něj.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon