Gelové nehty v pohodlí domova

Oblíbené gelové nehty si můžete nechat udělat v salónu nebo udělat sama doma.
 Krása 
18. března 2017 10:18 / Shutterstock
  0   0
Většina žen dnes volí místo klasického lakování nehtů návštěvu salonu, kde si nechají udělat gelové nehty. Ty se musí každé tři až čtyři týdny obnovovat. Někdy není čas a nehty jsou odrosté, co teď? Zkuste si udělat gelové nehty doma!

Nejprve je důležité ujasnit si, zda si přejeme modelovat gelové nehty doma pravidelně. Je totiž nezbytné, pořídit si základní vybavení.

Budete potřebovat

  • UV lampu 
  • tří nebo dvou fázový gel 
  • pilníky 
  • barevný gel 
  • štětečky 
  • desinfekci 
  • vodička pro lepší přilnutí 
  • olejíček na nehtovou kůžičku 

Příprava nehtů

Vlastní nehty zastřihněte na kratší délku. Kůžičku zatlačte opatrně dřívkem, v tom vám pomůže změkčovač nehtové kůže. Nehty zmatněte pomocí jemného pilníku či speciálního bloku. Je důležité, aby byly nehty rovnoměrně zmatněny a nikde se neleskly. Tato příprava je zcela zásadní, protože gel na špatně připravené nehty nepřilne a odchlipuje se. 


Připravte si tipy na každý nehet. Tip (z angličtiny špička) je umělý nástavec na nehet, který se lepí na konec nehtu jaTipy na gelové nehtyko jeho prodloužení. Na každý nehet sedne jiná velikost tipu, proto si je vyberte a vyzkoušejte předem.

Na spodní konec tipu naneste lepidlo. Poté tip přikládejte pod úhlem 45 stupňů, abyste se vyhnuli vzduchovým bublinám! Ty by mohly způsobit plíseň nehtů či jiné problémy a infekce. Když bude tip ve správné poloze sedět na vašem nehtu, lehce ho stiskněte a držte po dobu několika sekund, až bude lepidlo pevně držet. Zkraťte jej pomocí speciálních kleštiček – gilotiny.

Pečlivě zbruste nehet tak, aby nebyl příliš zřetelný přechod mezi umělým tipem a vlastním nehtem. Vyhněte se broušení vlastního nehtu! Nyní natřete na vlastní nehet tzv.primer, podkladovou bázi, která slouží k desinfekci a odmaštění nehtu. Díky němu gel na nehet lépe přilne. Primer se neaplikuje na tip!

Aplikace gelu

Nyní přejdeme k samotné aplikaci gelu. Vrstvu čirého gelu nanášejte na nehet od středu do stran, aby na okrajích nevznikly přebytky.

Nehet s nanesenou vrstvou gelu vytvrďte pomocí UV lampy a pokračujte stejně i s ostatními nehty. Doba tvrzení záleží na výkonnosti lampy a typu gelu. Řiďte se proto návodem ve vaší sadě.

Pokud nehet po prvním vytvrzení gelu nemá požadovaný tvar, setřete pomocí čističe výpotek, který se z gelu vylučuje a nehet zbroušením vymodelujte do požadovaného tvaru.Postup gelové nehty

Nyní již přichází na řadu vaše fantazie, zda budete chtít přirozenou francouzskou manikúru s bílým okrajem nehtu (tzv. smajlík) či designově propracované barevné nehty zdobené třpytkami, kamínky a jinými dekoracemi. Záleží pouze na vašem vkusu pro zdobení gelových nehtů. Pamatujte ovšem, že méně je někdy více!

Když máte gelové nehty v požadovaném tvaru a designu, můžete na závěr ještě nanést UV lesk.

Pozor, nanášejte pouze co nejtenčí vrstvu! Opět nechte vytvrdit pod lampou a máte hotovo!

Nezapomeňte, že gelové nehty potřebují doplňovat každé tři až čtyři týdny. Závisí to na rychlosti růstu vlastních nehtů. To znamená, že když gel u nehtového lůžka odroste, je čas ho doplnit. Postup doplnění gelových nehtů je stejný, jen již nepoužíváme tipy. Ty si schovejte pro případ, že budete opravovat zlomený nehet. Důležitá je také stálá péče o gelové nehty, aby byly nehty krásné a silné.

◼ redakce / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Setkání s nádhernou přírodou vás vrátí o několik století zpět

Dům a zahrada

Čištění zubů potřebuje i váš pes. O jeho chrup byste měli pečovat každý den

Bydlení

Jak poznáte, že je postelová matrace již opotřebovaná a je správný čas ji vyměnit

Zavřít reklamu