خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Kolíček na prádlo může sloužit i k uvolnění těla

Věděli jste, co se stane, pokud si stisknete ucho kolíčkem na prádlo?
 Zdraví 
16. března 2017 20:28 / Internet
  7   0
V dnešní uspěchané době, často zapomínáme na to, že bychom si měli najít čas i na sebe. Relax, masáž, wellness … no vzpomeneme si na to po těžkém dni v práci pozdě večer, když se nám připomenou třeba bolavá záda.

Pokud tedy doma nemáte saunu nebo polovičku, která ráda a hlavně kvalitně masíruje, máme pro vás experiment, který by určitě stál za zkoušku. Bude to znít možná zvláštně, ale pomůžete si sami.

K odstranění bolesti, budete potřebovat jen vaše uši a kolíček. Ano, kolíček! „Na lidském uchu se nachází kompletní reflexní mapa našeho těla, nervové ukončení a propojení na centrální nervový systém, „píše certifikovaná odbornice Helen Chin Lui, zabývající se reflexologoií.

Každý z těchto šesti bodů na Vašem uchu je spojen s určitou, pravděpodobně bolavou částí Vašeho těla. Tlakem na daný bod se bolest zmírňuje.

1. Záda a ramena – Horní část ucha je přímo propojená na záda a ramena. Aplikovaní kolíčku po dobu asi jedné minuty by mělo přispět ke snížení napětí. Stačí minuta párkrát denně.

2. Orgány – Další bod na uchu je ten, který je připojen na tělesné orgány. Samozřejmě, pokud máte závažné problémy a vnitřní bolesti, měli byste zvážit návštěvu lékaře. V případě mírného stavu, použijte kolíček nebo vytvořte tlak prsty na tomto místě. Úleva na sebe nenechá dlouho čekat.

3. Klouby – střední část je propojená s klouby a tlak na toto místo může přinést úlevu ztuhlým kloubům. Samozřejmě, při chronických problémech je třeba navštívit lékaře, ale proč nejprve nevyzkoušet tuto jednoduchou metodu

4. Dutiny a hrdlo - Nižší-střední část ucha je propojena s dutinami a krkem. To může být nápomocné hlavně během chřipkového období, kdy se chcete zbavit bolesti v krku nebo zanícených dutin.

5. Trávení – těsně nad boltcem ucha je místo nejčastěji spojované s trávením. Vytvářením tlaku na dané místo zmírněte zažívací problémy. Pokud jste z těch, kteří mívají zažívací problémy často, můžete tuto metodu použít preventivně..po dobrém nedělním obědě u rodičů, si od mamky poprosíte kolíček, ještě před dezertem.

6. Hlava a srdce – Nejnižší místo na uchu – ušní boltec – je místo, které je spojeno se dvěma z nejdůležitějšími částmi těla: hlava a srdce. Právě tento bod by Vás mohl přesvědčit o tom, že to funguje. Vzpomeňte si na to, při nejbližší bolesti hlavy.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Tempeh pro chuť i pevné zdraví
Přechod nemusíte ani pociťovat. Návod, jak zvládnout menopauzu bez léků
Základy první pomoci. Známe je?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Zprávy

Konec slevových akcí na alkoholické nápoje?

Bydlení

Proměňte svou starou ložnici v místo, kde se vám bude krásně spát i snít