Bojíte se stárnutí? Už není důvod! Tady je 5 základních rad, jak si stoprocentně prodloužíte mládí!

Sen mnoha žen: Nikdy nezestárnout...
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Zdraví 
12. března 2017 11:05 / Shutterstock
  13   0
Žádný kámen mudrců ani elixír mládí neexistuje. Dávní alchymisté i mudrci celého světa po něm pátrali bez úspěchu.

Každý stárne jinak. Jistě se každý z vás dostal do situace, kdy mu stejně staří lidé připadali o několik let starší. Kromě genů je na „vině“ životospráva a způsob života. Jak si můžeme dobrou kondici a mladistvý vzhled udržet co nejdéle? Zkuste lety ověřené rady proti stárnutí.


1. Protizánětlivá dieta

Zánět znamená stárnutí. Protizánětlivá dieta redukuje riziko skrytého zánětu a přispívá k dlouhověkosti. Dieta spočívá v konzumaci zeleniny, ovoce a bílkoviny s nízkým obsahem tuku. Zahrnuje užívání rybího tuku, olivového oleje a především cereálií. U této diety nesmíte ani bílou mouku ani rafinovaný cukr.

2. Důležité antioxidanty

Posilujte svou imunitu a zdraví příjmem dostatečného množství vitamínů a minerálů ve stravě. Antioxidanty neutralizují volné radikály v lidském těle a mezi ty základní patří vitamín C a E, extrakt ze zeleného čaje, beta-karoten, koenzym Q10, zinek, selen a rybí olej.

3. Pitný režim

Minimálně 2 litry čisté vody denně jsou základ! Nejzdravější je neperlivá voda. Omezte denní příjem alkoholu na 1-2 sklenky vína či 0,5 l piva.

4. Omezte stres a jděte do přírody!

V dnešní době je to sice nadlidský úkol, ale zkuste to. Naučte se relaxovat alespoň pár minut denně. Jděte do přírody. Za pobyt v čistém prostředí lesů či hor vám vaše plíce a pleť budou vděčné.

5. Pravidelný spánek

Zdravý spánek je nezbytný pro celkovou regeneraci organismu. Důležitá je fáze, kdy se nám zdají sny. Vědci zjistili, že hluboký spánek a sny mají významnou funkci pro náš emoční život a celkové posílení organismu. Spánek je individuální, ale měl by trvat průměrně 7-8 hodin denně.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Živý plot vám dokáže zajistit opravdu krásné soukromí. Ne každá dřevina se na něj ale hodí

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu