Jeden grapefruit denně a nestačíte se divit, co se stane s vaším tělem!

Citrusy jsou pro dobře fungující tělo nepostradatelné
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
17. března 2017 07:03 / Shutterstock
  0   0
Ovoce je pro nás velmi důležité. Vitamíny, které v sobě obsahuje jsou pro správné fungování našeho těla naprosto nepostradatelné.

Pokud si člověk nedopřeje ovoce v pravidelných dávkách, dříve či později se mu jeho tělo pomstí. Co se však stane, když si na konzumaci zvolíte jeden druh ovoce každý den? Jak zareaguje vaše tělo? Podívali jsme se na to, jaké zázraky dělá grapefruit.

Tento trochu kyselý vitamínový zázrak má sám o sobě mnoho předností, o kterých jste možná dosud netušili. V první řadě je zdrojem cenných živin, jako jsou vitaminy C, A, K, D a B komplex. Dále obsahuje draslík, kyselinu listovou, vápník či fosfor.

Grapefruit oceníte i při běžných problémech trávicího systému. Výborně funguje při potížích se zácpami, nadýmáním nebo s krevním tlakem.

Nejlépe je grep jíst po ránu. Jestli si ho zvolíte jako doplněk do smoothie, uděláte si z něj džus nebo si ho jednoduše oloupete a sníte, je už na vás. V žádném případě si jeho chuť nedoplňujte cukrem, jakkoli by vás to pokoušelo. Celá vitamínová bomba by v takovém případě vyšla nazmar. Pokud vám tak velmi chybí sladká chuť, doplňte ji sladším ovocem, například banánem.

Grepy mají pozitivní vliv na mnoho stánek lidského zdraví. Snad nejdůležitější informací je, že mají protirakovinné účinky a mohou pomoci při předcházení této nemoci. Dokonce mají sílu pomoci při léčbě některých typů rakoviny.

Lidé se zánětlivými onemocněními by měli zvýšit svou denní dávku grapefruitu, neboť významně zmírňuje záněty. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, které žádné zdravotní potíže netrápí, sáhněte po tomto ovoci z preventivních důvodů. V budoucnu to jistě oceníte.

Ale pozor. Konzumace grepů se vylučuje s některými druhy léků a v některých případech mohou snižovat účinek léků.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Dům a zahrada

Žádný nátěr netrvá věčně. Pokud je čas na jeho renovaci, můžete to zkusit několika způsoby

Bydlení

Jak ochránit zahradu před vodou a bahnem. Máme dobré tipy

Zavřít reklamu