Černé tečky trápí ženy i muže. Vyčistěte póry dokonale i bez drahých kosmetických přípravků

 Krása 
21. srpna 2021 10:00 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Černé tečky vznikají v důsledku ucpání pórů Depositphotos
Černé tečky trápí nejenom mladé dívky, ale i dospělé ženy nebo muže. Jak se jich zbavit? Vyzkoušejte tzv. babské rady.

Naše pokožka toho za den musí zvládnout opravdu hodně. Denně se ni lepí celá řada nečistot, jako jsou zbytky make-upu, prachových částic, venkovního smogu, kožního mazu a odumřelých kožních buněk. To vše se hromadí v pórech, které se pak mohou ucpávat. Jakmile je takto ucpaný pór vystaven vzduchu, oxiduje a černá. A výsledkem jsou právě nevzhledné černé tečky. Zbavit se jich můžete i sami bez pomoci kosmetičky. A můžete k tomu použít i věci, které máte obvykle doma. Stačí některou z nich aplikovat dvakrát až třikrát týdně a uvidíte rozdíl.

Klasická soda

Obyčejnou přírodní sodu můžete použít jako skvělý peeling. Stačí ji smíchat s vodou v takovém poměru, aby vám vznikla pasta. Tu naneste na obličej, pár minut masírujte a poté omyjte vodou. 

Klasika nejenom při nachlazení 

Pokud na vás leze nějaký ten bacil z nachlazení, obvykle si uděláte čaj a do něj dáte citron a med. Tyto dvě ingredience můžete vyžít i v boji proti černým tečkám. Pouze k nim navíc přidejte sůl. Vytvořte si pastu, kterou naneste na obličej a krouživými pohyby masírujte zhruba minutu. Poté nechejte ještě pět minut působit a umyjte. Citron vytáhne z pleti mastnotu, sůl zafunguje jako peeling a med vám pokožku krásně zjemní, zhydratuje a ochrání před bakteriemi. Pozor, tato kombinace není vhodná pro citlivou pleť. 

Není nad vajíčko

Vajíčko je skvělým zdrojem bílkovin. Ale můžete ho aplikovat i na obličej. Konkrétně vaječný bílek. Ten dokáže stáhnout póry, čímž vytlačí černé tečky pryč. Bílek je vhodný také pro mastnou pleť, kterou dokáže skvěle zmatnit. Jednoduše si bílek lehce rozšlehejte vidličkou a poté naneste na obličej. Nechte chvíli působit a potom omyjte vlažnou vodou. 

Rajče

Přemýšlíte, jak může rajče pomoci v kosmetických procedůrách? Věřte, i tato zelenina má zde své místo. Rajčata jsou totiž bohatá na vitaminy C a A. Kromě toho pomáhají rozjasnit pokožku, absorbovat maz a zmenšovat póry. Takže je také ideální pro ty, kteří trpí na černé tečky a mastnější pleť. Jedno pěkně zralé si nakrájejte na plátky a potírejte jím postižené oblasti. Poté umyjte. A nebojte se z dužiny udělat i pleťovou masku. Naneste si ji na obličej, nechejte pár minut působit a potom opláchněte vodou. Vyrobte si i další domácí pleťové masky. Recepty jsme psali zde.

Zdroj: medicalnewstoday.com, news18.com.
 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte