Body a korzety jsou velmi sexy. Přestaňte je schovávat, jsou totiž hitem letošního léta

 Móda 
21. června 2018 14:43 / Marie Popelková
  1
📷
6 fotografií v galerii
Korzety už ženy nemusejí nosit jen jako prádlo Shutterstock
Body a korzety byly donedávna považovány za sexy prádlo, které ženy ukazovaly jen svému vyvolenému. Jenže tohle už neplatí. Tento kousek oblečení se stává plnohodnotnou částí ženského šatníku. Pokud tedy chcete být letos v létě in, nebojte se nosit body nebo korzet třeba k džínám nebo k saku.

Kromě toho, že s body či korzetem budete držet krok s módou, zvýrazníte své ženské přednosti i křivky a budete opravdu nepřehlédnutelná. Je bez debat, že zařadit tento typ oblečení do běžného nošení vyžaduje trochu odvahy, ale veřte, že se vám to vrchovatě vrátí. A pokud se domníváte, že body či korzet si mohou dovolit jen štíhlé ženy s postavou modelky, jste na velkém omylu. Velmi sluší i oplácanějším ženám.

Korzet vylepší figuru

Korzety mají opravdu dlouhou minulost. Stahovací pásy podobné korzetům se nosily už ve starověku. Největší rozmach zažilo toto prádlo v 16. století a pokračoval až do století dvacátého. Vždy mělo jasný cíl - opticky zformovat postavu podle aktuálního trendu. Někdy bylo jeho úkolem pozvednout pas, jindy zase vytvořit dojem přesýpacích hodin nebo vytvarovat pas do vosích rozměrů.

A nejinak je tomu i dnes. Správně zvolený korzet dokáže až zázračně zploštit větší bříško, zdůrazní i malá ňadra, o bocích ani nemluvě. I proto si korzet mohou dovolit nejen hubené dámy, ale i ty s nějakým tím kilogramem navíc. Sluší zkrátka všem.

Jak korzet nosit

U nošení korzetů platí jedna zásada - nesmí působit vulgárně, neměl by být průhledný a odhalovat ňadra. Pokud chcete dát korzet na odiv celému světu, je třeba zachovat určité dekorum. Korzety i body by měly vypadat stylově, žensky a rafinovaně, ne vulgárně.

Nejlépe korzety vyniknou tehdy, když celý outfit takzvaně rozbijete. Lépe než k ultra krátkým minisukním či pidi šortkám bude pasovat k delším kahotám či sukním (alespoň po kolena). O tom, jak vybrat správné šortky, jsme psali zde. Výborně ladí korzety k džínám. Jsou samozřejmě i výjimky, kdy korzet či body pěkně doplní i krátkou sukni, ale v tomto případě je třeba obzvláště dát pozor na to, aby celý look nevypadal příliš sprostě.

Pokud se budete cítit v korzetu poněkud nahá, můžete si přes ramena přehodit vestu, sako rovného střihu, koženou bundu nebo lehký šátek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte