Chcete shodit pár kilogramů? Inspirujte se v říši zvířat

 Ostatní 
02. dubna 2017 07:50 / Monika Thomsonová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Cesta ke štíhlé postavě je mnohem jednodušší, než se může na první pohled zdát Shutterstock
Také provozujete bleskové diety nebo striktní stravovací plány? Přitom cesta ke štíhlé postavě je mnohem jednodušší, než se může na první pohled zdát.

Tajemství vyváženého stravování tkví v království zvířat. Inspirujte se některými návyky a možná se vám podaří vylepšit si postavu i bez počítání kalorií.

Tučňáci
Tito krásní ptáci sice hladoví až měsíc, případně i déle, ale vašemu trávicímu systému postačí i 12hodinová pauza během noci. Je totiž prokázáno, že lidé, kteří zkonzumují večeři o něco dříve, celodenní příjem kalorií přiškrtí v průměru o 250 kalorií. V době takového půstu tělo sahá na tukové zásoby a čerpá z nich potřebnou energii.

Velryby
Označení velryba v souvislosti s typem postavy v lidské řeči vůbec nepatří mezi lichotky. Přitom tito obří savci jako mláďata konzumují mléko, které obsahuje až desetkrát více tuku než to, které kupujeme v supermarketu. Několik studií už potvrdilo, že ženy preferující tučné mléčné výrobky mají o 8% nižší sklon k nadváze či obezitě než ty, které se cpou nízkotučnou variantou. Pokud totiž výrazně omezíme tuky, obvykle tento deficit doženeme cukrem a karbohydráty.

Ovce
Pokud každé sousto před spolknutím pořádně rozžvýkáme, s vysokou pravděpodobností se nám podaří snížit hladinu hormonu ghrelinu, který je zodpovědný za chuť k jídlu. Při delším žvýkání máme možnost lépe procítit vůni, strukturu a další vjemy. Díky tomu dokážeme svůj celodenní příjem kalorií snížit až o 300 kalorií. Vědci doporučují každé sousto rozžvýkat alespoň 40krát.

Krávy
Věděli jste, že dobytek dokáže v průběhu dne přijmout až téměř 60 litrů vody? Dodržovat optimální pitný režim se vyplatí hned z několika důvodů. Ten první je, že se nenecháme splést a v duchu hesla: "Hlad je jen převlečená žízeň" dokážeme mnohem lépe usoudit, kdy náš organismus opravdu potřebuje doplnit energii. Druhý důvod je, že voda objemově vyplní velkou část žaludku. Díky tomu se během dne budeme cítit o něco plnější a vyhneme se zbytečným kaloriím navíc. Studie prokázala, že pokud člověk vypije půl hodinu před každým jídlem 500 ml čisté vody, v průběhu 12 týdnů může být lehčí v průměru o 4,5 kg.

Opice
Pokud někdo bazíruje na lokálním zdroji vitaminů a minerálů v čerstvém stavu, jsou to právě nám nejvíce podobní primáti.  Vědci z Cornellovy univerzity prokázali, že ženy, které do svého jídelníčku zařadily pravidelnou porci ovoce a zeleniny, dokázaly zhubnout více než 6 kilogramů. Největší úspěch se dostaví, pokud syrovou stravu vhodně zkombinujete s kvalitními tuky, bílkovinami a vlákninou.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím