Nejčastější sny a jejich význam

 Ostatní 
13. března 2017 20:07 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Také někdy nevíte, co si počít s vlastním snem? Shutterstock
Někomu se zdají živé sny, další si nepamatuje, že by vůbec snil. Nicméně každý člověk sní a obvykle se mu zdá 8 až 10 snů za noc. Sníme celý život, od narození až do smrti naše mysl neustále produkuje sny, zatímco naše těla odpočívají. Co se nám sny snaží napovědět?

Zdálo se vám někdy, že jste zbohatla, létala nebo se procházela nahá? A jaký je vlastně jejich význam? Zjistili jsme pro vás!

Padání

Jedná se pravděpodobně o úplně nejobvyklejší sen, který lidé mají. Experti na sny věří, že takové sny přichází, když cítíme, že nemáme kontrolu nad některým aspektem života. Nebo pokud jste se dotkli citlivé oblasti vašeho života. Spící obvykle nikdy nedosáhne dna prostoru, ve kterém padá. Padá, dokud nedosáhne probuzení. Někdy tento sen značí, že je třeba nechat ve svém životě odejít něco, co nás brzdí.

Nenadálé zbohatnutí

Vyhrajete větší množství peněz, najednou přijdete k velkému bohatství, aniž byste se nějak snažili. Tento sen v sobě ukrývá to, že si něco užíváte, něco nového. Nutně to nemusí souviset s penězi. Peníze mohou symbolizovat například duševní bohatství, pohodu a podobně. Popřemýšlejte nad tím, co vás opravdu činí šťastným.

Pád

Jeden z nejběžnějších snů. Pokud máte pocit, že vám něco přerůstá přes hlavu, nebo jste pod tlakem nějakého úkolu či povinnosti, mohou se tyto úzkostné pocity zobrazit ve vaší noční můře v podobě pádu z velké výšky nebo tonutím. Vaše specifická reakce v této noční můře pravděpodobně bude zrcadlit vaši reakci na určitou událost i v reálném životě. Rovněž to může znamenat, že se věci nevyvíjejí podle plánu.

Pronásledování

Dalším velice obvyklým snem je být pronásledován různými věcmi. Nejobvyklejším výkladem tohoto typu snu je, že před něčím neustále utíkáte a je třeba postavit se situaci čelem. Sen může znamenat i to, že cítíte od někoho či něčeho zvenčí ohrožení, které vás děsí či jinak vám ubližuje. Někteří tento sen vykládají jako znamení hrozícího nebezpečí.

Létání

Tenhle nádherný sen vyjadřuje, že vám roste sebevědomí, obvykle v souvislosti s nějakou novou výzvou, novým úkolem. Někdy také může znamenat první stadium lásky, čerstvou zamilovanost.
Využijte období, kdy máte větší sebedůvěru k vyřešení problémů, které vás ve vašem životě trápí. Je čas postavit se jim čelem.

Sexuální fantazie

Tento typ snů může značit nenaplněné touhy po intimitě, stejně tak touhu po emoční blízkosti. Podstatou může být, že se cítíte izolováni či osamotě a postrádáte spojení s dalšími lidmi. Taktéž můžete toužit po hlubším porozumnění sama sobě.

Vysněná práce, báječná práce

Stali jste se majiteli dobře prosperujícího podniku, celebritou, prezidentem a podobně? To jsou práce snů. Symbolizuje to, že obvykle toužíte po větším uznání, máte pocit, že vás ostatní přehlíží, nedoceňují, zasloužíte si mnohem více pozornosti. Dávejte si cíle, které zvládnete, které pro vás budou výzvou.

Smrt

V jazyku mysli smrt znamená, že si procházíte nějakou změnou. I když někteří mohou vnímat smrt jako něco negativního nebo děsivého, obvykle jde o nějakou dramatickou změnu ve Vašem životě.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...