Porod je krásná věc, nebojte se ho!

 Ostatní 
07. května 2017 11:10 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
9 fotografií v galerii
Na jeho konci vás čeká ta nejkrásnější odměna Shutterstock
Blíží se termín vašeho porodu a vy se stále strachujete, že to nezvládnete, že to bude bolet, že vás nastřihnou a podobně? Negativním přístupem si můžete sama zadělat na problém – protože takové, jaké to vnímáte už předem, si to nakonec můžete sama udělat. Zkuste se tedy pozitivně naladit.

Každá žena je jiná, každá jinak prožívá bolest a každá má jiné obavy. Proto neposlouchejte kamarádku ani kolegyni, které vás děsí, že porod je nesnesitelný a plný bolesti. Dokonce i každý porod je jiný. Vy jste s nimi na sále nebyla a nevíte, v jaké zdravotní kondici rodily a s jakými myšlenkami k porodu přistupovaly. To totiž může hrát velkou roli.

Začněte myslet pozitivně

Uvědomte si, že každá žena zvládne porod a pokud by se vyskytl sebemenší problém, vždy je k dispozici doktor, který vám okamžitě pomůže. Nikdo neříká, že neucítíte žádnou bolest, ale jde o bolest, která je naprosto nesrovnatelná s jakoukoliv jinou bolestí, protože víte, že brzy skončí a že na jejím konci bude obrovská odměna.

O císaře neusilujte

Jsou známy případy, že císařský řez byl proveden na vlastní žádost i rodičkám, které jej nepotřebovaly. Je to opravdu zbytečné. Jedná se o operaci, jizva se dlouho hojí a nástup kojení se může prodloužit. Je to jakýsi trend, který je neopodstatněný.

O sex se nestrachujte

Spousta žen má obavy, že po porodu už nebude sex, co býval. Prvních pár měsíců se jizva po přirozeném porodu samozřejmě hojí a proto se milování musí přizpůsobit ženě. Později se ale vše vrátí do pořádku a ve většině případů ani nevíte, že jste rodila.

Na porod se vyloženě těšte

Přestaňte si představovat katastrofické scénáře, přestaňte se stresovat. Nevyhledávejte na internetu komplikované porody, nečtěte si nic negativního. Naopak. Přemýšlejte nad tím, jak bude vaše miminko vypadat, vonět, jaký bude mít hlas. Jak se budete cítit, až ho poprvé obejmete, jak se bude tvářit váš partner, až ho poprvé uvidí. Prostě myslete na hezké věci a uvidíte, že i porod se vám pak bude zdát hezčí, než když k němu budete přistupovat s obavami.

Nástřihu se nebojte

Za prvé jej neprovádí každému, ale jen v nejnutnějších případech, kdy byste mohla být ohrožena vy nebo miminko. A za druhé, to potvrdí ženy, které už rodily, že nástřih bolestivý není, ba dokonce ani nemusíte vědět, že vám byl proveden. Při nejhorším ucítíte jen štípnutí, jako když dostanete injekci.

Porod v jiné realitě

Pokud se v těhotenství nacházíte v jiném stavu, pak při porodu jste jednoznačně v jiné realitě. Některé ženy dokonce později na porod vzpomínají jako na sen. Jakoby se vše dělo v úplně jiném stavu mysli a do normálního stavu se vrátíte až ve chvíli, kdy dostanete svoje miminko na hruď.

V tu chvíli vám začíná úplně nový život, ucítíte emoce do té doby nepoznané a na několik hodin na sále najednou vůbec nemyslíte. Objeví se u vás nekonečná energie a máte pocit, že vůbec nepotřebujete spát. Těšte se na to! Těšte se na porod!

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...