Žárlivost dokáže zničit každý vztah. Nenechte si ji přerůst přes hlavu

 Vztahy 
17. srpna 2018 11:19 / Monika Thomsonová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Přestaňte svého partnera neustále šmírovat Shutterstock
V rozumné míře je žárlivost prospěšná. Ale, co dělat, když partner žárlí přespříliš? Nadměrná žárlivost je totiž velmi zákeřná, destruktivní a každý vztah dokáže spolehlivě zničit. Naučte se s ní bojovat.

V první řadě je třeba vždy pamatovat na to, že žárlivost je léčitelná nemoc vztahu. Pokud si člověk uvědomí, že má problém, je pravděpodobné, že ho s pomocí svého partnera či odborníka překoná. Nejprve je tedy třeba uvědomit si, že jsme žárliví a zamyslet se nad tím proč. 

Proč dochází k žárlení a jak mu čelit?

Nízké sebevědomí

Mnoho lidí, kteří žárlí, má o sobě příliš nízké mínění. Domnívají se, že nejsou pro svého partnera dostatečně dobří, a on je proto může kdykoliv opustit. Je proto třeba, aby žárlivec začal mít rád sám sebe. Ti, kteří se neumí mít rádi, totiž od ostatních neustále vyžadují, aby je o jejich ceně ujišťovali, chválili je a lichotili jim.

Citová závislost

Nestačí však pouze mít rád sám sebe, ale je třeba se zbavit i citové závislosti. Pokud někoho milujeme, neměli bychom ho chtít vlastnit. Ani my nechceme, aby nás někdo omezoval, nedůvěřoval nám, neustále zpochybňoval vše, co řekneme a kam jdeme. Jak je to se žárlivostí sourozenců? Čtete v našem jiném článku.

Nedomýšlejte si

Abychom se zbavili žárlivosti, je třeba přestat si neustále něco domýšlet. Není vhodné zevšeobecňovat, být zbytečně negativní a hledat vždy ten nejhorší možný důvod, proč partner zase přišel pozdě z práce. Je třeba kontrolovat své myšlenky a postupně po malých krůčcích se učit zvykat na nejistotu. Pokud člověk žárlí a má chuť se partnera zeptat, s kým a kde byl, měl by pro jednou zkusit počkat, jestli mu to partner neřekne sám. Tématu žárlivosti jsme se věnovali před časem.

Buďte vždy sami sebou

Nikdy nedopusťte, aby se váš partner stal jediným středem vašeho života. Mějte své koníčky, věnujte se svým přátelům, navštěvujte rodinu. Pokud totiž budete zvyklí veškerý svůj volný čas trávit jen s partnerem, je pochopitelné, že budete špatně snášet jakoukoliv partnerovu aktivitu, kterou podnikne bez vás. Navíc o samotě doma budete mít spoustu času přemýšlet o tom, co váš milý právě dělá, a to vám příliš nepomůže.

Rada na závěr

Jen proto, že vás dřívější partner podváděl, neznamená, že vás bude podvádět i ten další. Do nového vztahu si tyto negativní emoce a vzpomínky nenoste. Nezapomeňte, že co člověk, to originál.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy