Rozlučka se svobodou – co na ní nesmí chybět?

 Vztahy 
19. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Rozlučka budoucí nevěstě připomene, že svatba je již blízko. Shutterstock
Požádala vás vaše kamarádka, abyste ji přichystala rozlučku se svobodou a vy vůbec nevíte, kudy do toho? Zde je seznam nejdůležitějších věcí, které by na žádné rozlučkové dámské jízdě neměly chybět.

Rozlučka se svobodou může mít několik podob. Záleží na počtu zúčastněných osob, na vašich finančních možnostech, na speciálních požadavcích nevěsty, ale má určité zákonitosti, kterých byste se měla držet. Zde jsou ty nejdůležitější:

Naplánujte datum

Důležité je naplánovat datum dopředu a nevěstě ho sdělit. Dámská jízda jako překvapení by se vám nemusela vyplatit, protože nikdy nevíte, jestli se vaše kamarádka nevěsta nerozhodne trávit čas mimo domov. Stanovte pevné datum, ale víc už neprozraďte.

Vyberte téma

Když má rozlučka se svobodou nějaké téma, prožitek z ní je mnohem silnější, budoucí nevěsta se cítí důležitě a i fotografie pak vypadají lépe. Pokud bude mít nevěsta na své svatbě bílé šaty, měla by je mít i na rozlučce se svobodou (pochopitelně jiné bílé šaty). Všichni ostatní aktéři ať se jednotně sladí. V kurzu jsou pánské obleky, jednotné šaty, barevné sukně, oslavenecké čepičky a korunka pro nevěstu. Záleží jen na vás, co zvolíte. Ale když to uděláte, zaručeně na vás budou koukat všichni kolemjdoucí.

Závoj nebo korunka

Každá budoucí nevěsta by od svých kamarádek měla dostat při setkání něco na hlavu, co všem okolo oznámí, že ona je nevěsta. Zvažte, co má vaše kamarádka ráda, jestli přímo závoj, který můžete zakoupit nebo vyrobit, nebo korunku s nápisem „nevěsta“, nebo třeba květinovou čelenku, kterou vám připraví v každém dobrém květinářství.

Místo konání

Vyberte buď jedno místo, kde se bude celá party konat, nebo klidně vymyslete trasu. Můžete se sejít na jednom místě a provést nevěstu oblíbenými kavárnami, vyhlídkami, udělat piknik v trávě v oblíbeném parku, jet parníkem, pronajatou tramvají a poté zakotvit v nějaké příjemné hospůdce nebo vinárně, kterou jste předem rezervovali. Podívejte se také, jaké se v okolí nacházejí bary a diskotéky, protože večer bude chtít nevěsta zaručeně tančit.

Výzdoba vše podtrhne

Tak jako tak si dejte záležet na výzdobě cílového místa. Nemusíte za výzdobu utratit tisíce, stačí bílé balonky, nastříhaný hedvábný nebo krepový papír, vystříhaná a zavěšená srdíčka ze čtvrtek, bublifuky a podobně. Na piknik v trávě se navíc hodí bílá deka, záclony a plastové nebo papírové bílé nádobí.

Jízda limuzínou je zážitek

Pokud to vaše finanční možnosti dovolí, zvažte pronájem limuzíny. Jízda limuzínou je opravdu nevšedním zážitkem pro všechny zúčastněné, trvá zpravidla jednu hodinu a je jen na vás, kudy vás proveze a kde vás vysadí. Když se na ní skládá více lidí, není to ani tak drahé.

Striptýz na konec

Pánský striptýz je vždy na zvážení. Pokud si ho nevěsta vyloženě nepřeje, nelámejte to přes koleno. Jestliže ale víte, že by vaší kamarádce tanec nahého muže nevadil, nebo o něm dokonce někdy mluvila jako o svém přání na potenciální svatbu, neváhejte! I se striptérem se dají dohodnout určité meze, ale většinou je budoucí nevěsta sama překročí, i když by to do sebe nikdy neřekla.

Dárek

Zvažte také nějaký dárek, který byste své přítelkyni budoucí nevěstě hromadně s kamarádkami věnovaly. Nejčastěji to bývá podvazek, který si poté vezme i na svatbu, ale může to být třeba i šperk.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte