Skořice má vynikající léčivé účinky. Funguje jako prevence před Alzheimerovou chorobou a snižuje krevní tlak

 Zdraví 
22. ledna 2021 12:00 / Eva Vogelová
  1
📷
6 fotografií v galerii
Skořice posiluje imunitní systém  Pixabay
Skořice je velmi oblíbené koření na celém světě. Charakterizuje ji příjemná vůně, kterou zaznamenali už naši předci. Starověcí Egypťané používali skořici jako parfém při balzamování mrtvých a Římané s ní maskovali zápach hořících těl. Nejlepší benefit skořice však spočívá v léčivých účincích. Na jaké neduhy zabírá?

V případě, že chcete používat skořici k léčebným účelům, měli byste vědět, že existují dva druhy. Jde o cejlonskou skořici (pravou), která se dováží ze Srí Lanky, a čínskou skořici (cassia), která pochází z Číny a Indonésie.

Pravá skořice skutečně napomáhá k léčbě některých nemocí, ale druhá, tedy cassia, obsahuje zhruba 5 procent toxické látky kumarin. V cejlonské skořici toxin najdete také, ale jeho koncentrace se pohybuje okolo 0,004 procent, což je neškodné množství. Rozdíly mezi dvěma druhy lze zaznamenat i v chuti a ceně. Skořice z Číny je levnější.

Alzheimerova choroba

Alzheimerova choroba je velmi obávaná choroba. Jde o neurodegenerativní onemocnění, kterým trpí několik desítek milionů lidí po celém světě. Vede k demenci. Nemocný postupně ztrácí paměť a vlastní úsudek, což vede k nesamostatnosti. Proto se vyplatí myslet na prevenci.

Předcházet nebo oddálit vznik Alzheimerovy choroby můžete pomocí skořice. Extrakt ze skořicové kůry dokáže zabránit či zpomalit rozvoji příznaků Alzheimera, což dokazují i některé studie. Jednu z nich si můžete přečíst zde.

Vysoký krevní tlak

Vysoký tlak se vyplatí nepodceňovat. Jde o velmi nebezpečné kardiovaskulární onemocnění. Může vést ke vzniku infarktu myokardu a mrtvice, což se některým lidem může stát osudným. Příčinou vysokého tlaku je často nezdravý životní styl. Na vině však může být i dědičnost či obezita.

Vysoký tlak můžete snižovat nejen léky, ale i přírodními způsoby. Sáhněte po skořici. Podle vědeckých studií se potvrdilo, že voňavé koření dokáže krátkodobě snížit krevní tlak. O jedné z nich si přečtěte zde. Pokud vás však sužuje hned několik onemocnění, vhodnost skořice raději prodiskutujte se svým lékařem.

Virové a bakteriální infekce, trávení, únava

Skořice napomáhá také při léčbě virových a bakteriálních infekcí. Má totiž antibiotické a antivirové účinky. Zmírňuje kašel, prohřívá tělo a celkově posiluje imunitní systém. Hodí se jako doplněk při léčbě zánětu močového měchýře.

V neposlední řadě má skořice pozitivní vliv na trávení. Zároveň ji můžete konzumovat, když se cítíte unavení a potřebujete se na něco soustředit. Používejte ji místo kávy. Přečtěte si také o hlívě ústřičné, která posiluje imunitu a významně se podílí na léčbě rakoviny.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech