Blíží se období chřipek a nachlazení! Máme pro vás trik, jak se okamžitě zbavit nepříjemných bolestí!

 Zdraví 
05. listopadu 2016 06:00 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pravidelným prováděním akupresury dokážete posílit své celkové zdraví Shutterstock
Jste unavení a nemůžete se zbavit bolesti? Máme pro vás velmi jednoduché a účinné řešení. Každý prst představuje nějaký orgán. Masírujte ho a bolest téměř okamžitě ustoupí.

Předkládáme vám pár tipů, jak ulevit průvodním znakům chřipky či nachlazení. Jde v podstatě o akupresuru, která poskytuje poměrně rychlé výsledky. Jediné, co budete potřebovat, abyste se cítili lépe, bude pár minut pro každé kolo terapie.

Nejlepší na této formě akupresury je, že si ji můžete aplikovat sami na sobě a nebudete k ní potřebovat žádné jehly, jak tomu bývá u akupunktury.

Předtím, než přikročíte k aplikaci akupresury, zkuste chvíli relaxovat. Pohodlně si sedněte na židli nebo do oblíbeného křesla. Nedávejte ale nohy křížem! Zkuste rovnoměrně dýchat. Před masáží si ohřejte trochu ruce tím, že je o sebe navzájem promnete. Pak levou ruku položte na pravé stehno a pravou ruku na levé stehno.

Nyní začněte aplikovat mírný tlak na ta místa na těle, které budete chtít ovlivnit. Nezapomínejte na hluboké a rovnoměrné dýchání po celou dobu, a to i tehdy, když budete pociťovat nějakou bolest. Pokud se náhodou bolest objeví, měla by být jen poměrně mírná.

Která místa a jak masírovat?

Rýma
Masírujte špičku palce. Bude to stimulovat hrdlo a nos a to se projeví na zmírnění projevů, jako jsou problémy s polykáním, kašlem či ucpaným nosem.

Bolest v krku
Zde platí totéž jako při rýmě, jen je třeba masírovat spodní část palce.

Bolesti dutin
Potíže s dutinami dokážou vskutku pokazit celý den. Na jejich zmírnění si masírujte špičky všech prstů kromě palce. Čím jdete blíže k nehtům, tím lepší by měl být účinek.

Chřipka
Trik spočívá ve vynaložení tlaku na kterékoliv bříško prstů. Měli byste cítit, jak se vaše svaly uvolňují. Takové uvolnění napomáhá toxinům a jiným odpadním látkám dostat se ven z těla. Velmi pomáhá masáž pokožky mezi palcem a ukazováčkem.

Akupresura ale nepomáhá pouze s nepříjemnými projevy rýmy či chřipky. Mezi její další přínosy patří efekt prevence či diagnostický efekt. Když při stlačování nějakého bodu začnete pociťovat nepřiměřenou bolest, spolehlivě to ukazuje na nějaké úplně jiné onemocnění ve vašem těle.

Neváhejte proto na sobě vyzkoušet tuto starověkou léčebnou techniku. Věnujte jí každý den alespoň pár minut a budete příjemně překvapeni dobrými výsledky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině