Léčba krvácející dásně nemusí být vždy složitá. Zkuste osvědčené rady

V naprosté většině případů krvácející dásně je ale na vině nedostatečná ústní hygiena
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
03. září 2018 10:13 / Depositphotos
  1   0
Krvácení dásní má různé příčiny. V naprosté většině případů je ale na vině nedostatečná ústní hygiena. Když už problém nastal, není nutné hned letět k zubaři. Co nejdříve zkusit recepty našich babiček? Pojďme se podívat, čím je dobré ústní dutinu vyplachovat.

Mořská sůl

Vlažná voda s mořskou solí pomůže uklidnit podrážděné dásně, dezinfikuje je a zmírní i bolest. Proplachujte si jí ústa 15 sekund dvakrát až třikrát denně.

Sezamový olej

Sezamový olej nejen dezinfikuje, ale má i antibakteriální účinky, což se v případě namnožení bakterií může hodit. Nalijte polévkovou lžíci oleje do vody a kloktejte až 15 minut. Následně si vypláchněte ústa čistou vodou. Opakujte každý den po dobu jednoho měsíce.

Heřmánkový čaj

Heřmánek pravý má antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Připravte si čaj ze dvou až tří lžic sušené byliny, louhujte 10 minut a vyplachujte jím ústa třikrát denně. Tuto proceduru provádějte až do doby, kdy zánět a citlivost ustoupí.

Tee tree oil

Má podobné vlastnosti jako předchozí zmíněné látky, avšak má také antibiotické účinky, což je mimořádně příznivé při léčbě zanícených a ustupujících dásní. Používat ho můžete i při krvácejících dásních. Kápněte jednu až dvě kapky do zubní pasty a čistěte si jí zuby, avšak maximálně dva až tři týdny. Jak si vyrobit domácí zubní pastu s olejem tea tree jsme psali před časem.

Zelený čaj a brusinková šťáva

Platí, že čím více čaje vypijete, tím lépe. A můžete s ním i jenom vyplachovat ústa. Zelený čaj je dokonce vědecky zkoumán při léčbě parodontózy. Podobně to je i s brusinkovou šťávou, která je spolu se zeleným čajem volbou číslo jedna při ustupujících dásních. Skvělý trik na krásné zuby! Dokážete to během několika sekund. Čtěte více.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Obří dávka vitaminů v malé misce. Super zdravé potraviny lze pěstovat i v garsonce s minimálním prostorem

Bydlení

Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov

Zavřít reklamu