Jak vyzrát na podzimní deprese? Pomohou kamarádi, ale i orgasmus!

 Zdraví 
26. října 2016 08:32 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Zatočte s podzimní depresí! Všelékem je prý orgasmus! Ilustrační foto
S nástupem sychravého podzimu přichází na řadu z nás takzvaná podzimní deprese. U většiny lidí sice nejde o skutečnou depresi, ale spíše špatnou náladu. I tak ale tyto stavy moc příjemné nejsou. Přitom stačí pár triků a budete se na svět dívat zase veseleji!

Důvodů, proč se člověku na podzim zhorší nálada, je hned několik. Vlivem nedostatku světla začneme být více unavení a hůře dokážeme potlačit různá trápení a chmury. Na podzimní depresi lze ale vyzrát, ať už jste singl nebo zadaní! Pomáhá například společnost přátel, ale i třeba orgasmus! Příčinou pocitu nespokojenosti je totiž hlavně nedostatek hormonu štěstí serotoninu a endorfinu.

S podzimní depresí lze zatočit různými způsoby. Záleží jen na tom, co nás nejvíce tíží. Na každý problém ale existuje řešení!  Nejčastější důvody podzimní deprese a jak na ně:

Málo světla - naše psychické rozpoložení zhoršuje hlavně zkracování dne, černé mraky a pochmourné počasí.
Tip: V maximální možné míře využijte intenzivní umělé světlo. Hodně si třeba doma sviťte, vyzkoušejte fototerapii nebo si, třeba i s partnerem, zajděte načerpat "slunce" do solárka!

Nedostatek vitaminů - na podzim jsme náchylnější k různým virovým či bakteriálním infekcím. Nesmíme proto zapomínat na dostatečný příjem zdraví prospěšných látek.
Tip: Připravte si ovocný nebo zeleninový salát. Musíte se sice spokojit s produkty z obchodu, které nejsou tak dokonalé jako z vaší zahrádky, svou službu ale udělají!

Smutné barvy - i když se podzim vyznačuje nádherně zbarveným listím, deštivé dny v nás zanechávají spíše pocit šedi a smutku.
Tip: Vytáhněte ze svého šatníku své oblíbené kousky, které hyří pestrými barvami. Hned budete veselejší!

Nedostatek pohybu - na podzim častěji tvrdneme doma, nikam se nám nechce a raději ležíme zachumlaní v dece na gauči. Pohyb však vyplavuje endorfiny, které k dobré náladě potřebujeme jako sůl!
Tip: Přemožte se a zajděte si do fitka, pokud to počasí jen trochu dovolí, můžete vyrazit i na malou procházku do lesa. Má to neskutečně blahodárný účinek.

Samota - samota dobré náladě taky moc nepomůže.
Tip: Pokud jste zadaní, snažte se spolu trávit co nejvíce času. Pokud jste singl, obraťte se na kamarády. Pokud budete dostatečně společensky žít, nebudete mít čas tolik se zabývat vlastními problémy.

A ještě jedna rada na závěr. Na podzimní deprese prý výborně zabírá orgasmus! A toho můžeme dosáhnout spolu s partnerem, ale i sami! Čím častěji budete dosahovat orgasmu, tím více budete v pohodě a dobré náladě. A dobrým orgasmem toho navíc získáte daleko více! I vědci už mnoho let upozorňují na to, že pravidelný orgasmus je zdraví prospěšný. Prodlužuje život a upevňuje zdraví.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Řachanda je už v šestém měsíci. Herečka se přestane objevovat v seriálu ZOO

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte