Trápí vás povislá kůže? Jsou způsoby, jak to můžete změnit

 Krása 
26. listopadu 2017 10:00 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
S povislou kůží se nemusíte smiřovat Shutterstock
Povislá kůže nemusí trápit jen ženy v pokročilejším věku, ale i mladé dámy, které například razantně zhubnou. Nemusíte ale rezignovat, kůži lze znovu vypnout i bez chirurgického zákroku.

Nejčastěji trápí ženy povislá kůže na pažích, ale i na stehnech, břichu nebo obličeji. Je jasné, že mít pružnou kůži nelze mít do sta let, ale na druhou stranu máte celou řadu možností, jak tento nedostatek alespoň zmírnit.

Masáž

Na trhu jsou k dostání nejrůznější přípravky podporující pevnost kůže. Kouzlo těchto krémů ale nespočívá jen v jejich obsahu, ale i v tom, jak je aplikujete. Aby přípravky opravdu fungovaly, je nutné je do pokožky jemně vmasírovat pomocí speciálního kartáče. Krouživé pohyby provádějte alespoň dvě nebo tři minuty. Díky masáži se kůže prokrví a obnoví se lymfatický systém. Masáž má smysl i v případě, že ji budete provádět bez krému. Skvělé jsou také lymfatické masáže, které už dnes nabízí spousta masérských salonů.

Cvičení

Zpevnění svalstva je hodně důležité. Pokud se rozhodnete hubnout, je dobré u toho zároveň i cvičit, později se totiž povislé kůže vyvarujete. Budování svalstva je ale vhodné i ve chvíli, kdy už povislou kůži máte. Ty nejlepší cviky vám poradí každý zkušený fitness trenér. Obecně na ochablou kůži perfektně fungují dřepy, břišní tance, pilates, aerobic, ale i vzpírání.

Stahovací prádlo

Doby, kdy stahovací prádlo fungovalo jen na optické ošálení v podobě dočasného vytvarování těla v oblečení, jsou už pryč. Moderní stahovací prádlo dokáže pokožku také prokrvit a při dlouhodobějším nošení takové dobré prádlo dokáže vaši postavu výrazně zformovat a vyhladit. Vyžaduje to ale trpělivost.

Vaječné bílky

Na povadlou kůži v obličeji ženy rády používají masku vyrobenou z bílků. Rozmíchejte dva vaječné bílky s jednou lžičkou mléka, lžičkou medu a polévkovou lžící citronové šťávy s několika kapkami oleje. Masku lze aplikovat na obličej, krk i dekolt. Nechte působit asi 15 až 20 minut a pak vše opláchněte teplou vodou. Maska má prý nejen zpevňující účinek, ale pokožku také zjemňuje a vyhlazuje vrásky.

Vitamin E

Vitamin E patří mezi nejlepší přírodní antioxidanty. Působí velmi příznivě na celkovou vitalitu pokožky, pomáhá léčit různé její choroby a poškození, podílí se na hojení jizev. Zbavuje pokožku volných radikálů a tím zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Pomocí olejového roztoku vitaminu E zvýšíte průtok krve v místech povadlé pokožky, a ta pak bude pružnější a hladší. Vitamin E můžete přijímat i v potravě, obsahují ho například slunečnicový či olivový olej, mandle a další ořechy, ale i maliny nebo papriky. O účincích ořechů na lidské tělo jsme psali i zde. Na vitamin E jsou bohaté také pšeničné klíčky - olej z nich je proto dalším způsobem, jak povadlou kůži eliminovat. Jemně ho vmasírujte na postižené místo.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila na zahradní party v korálových šatech

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Nový typ solárů je schopný vyrábět energii i v noci

Zavřít reklamu