Víte, jak kouzlit s tvářenkou, aby Váš make-up byl dokonalý?

 Krása 
08. dubna 2017 20:33 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vybrat si svůj správný odstín tvářenky může být obtížné. Shutterstock
Naučte se, jak s tvářenkou správně pracovat.

Tvářenka není žádné líčidlo moderní doby, a přesto s ní spousta žen neumí zacházet, proto ji raději vůbec nepoužívají. Přitom už třeba Marie Antoinetta věděla, že tvářenka dodává obličeji ten správný šmrnc. Nosila hodně výraznou růžovou v množství větším než malém.

Vyberte správný odstín podle typu pleti

Nakupování tvářenky může být hračka, pokud víte, jaký odstín pro svou pleť zvolit. Tak tedy aby bylo jasno:

Světlý typ pleti: Tvářenka by měla mít světlounce růžovou nebo broskvovou barvu. Kdybyste si vybrali tmavší odstín tvářenky, potlačí váš přirozený nádech pleti. A kdybyste sáhli po hnědé, váš obličej by mohl vypadat špinavě. 

Tmavší typ pleti: Tvářenka by měla být zlatohnědá, tmavě červená nebo vínová. Kdybyste si nanesli světlejší tvářenku, působilo by to nepřirozeně.
Tip: Čím tmavší pleť máte, tím tmavší odstín tvářenky si vybírejte.

Jak na věc?

Problém také nastává ve chvíli, kdy se máme rozhodnout, na jaké místo tvářenku vlastně nanést. Někdo totiž radí pod lícní kosti, jiný zas na ně. Obecně vypadá dobře, když vklepete barvu na vystouplá líčka, která se při úsměvu vzdouvají. Ano, myslíme takzvané „syslí tváře“. Nebojte se toho! Na ně přijde nejširší pruh barvy, jenž se směrem ke spánkům zužuje. Tento způsob aplikace je univerzální a vymodeluje a prosvětlí každou tvář. Líčidlo nanášejte vždy od středu tváře směrem k jejímu okraji. Výsledek bude působit přirozeně a líčidlo se nebude zachytávat na chloupcích.

Stínování

I když jde již o pokročilejší umění maskérů, i stínování a modelování obličeje má celkem logická a jednoduchá pravidla. Světlejší a jasnější tóny patří vždy na lícní kosti, zatímco tmavší odstíny by měly lemovat samotný dolní okraj líce. Vytvoříte tak krásně řezané rysy.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí