Inspirace na těhotenské focení. Zvěčněte si na památku své bříško!

 Krása 
08. dubna 2017 05:19 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
15 fotografií v galerii
Těhotenské focení je in! Vytvořte nezapomenutelné snímky! Shutterstock
Nenechte své těhotenské bříško zmizet v propadlišti dějin. Dnes si sice myslíte, že ten pocit "být těhotná" nikdy nezapomenete, ale po čase už vůbec nebudete vědět, jak jste vypadala.

Pokud se vám porod blíží a vy jste už krásně zakulacená, protože miminko už je pořádný cvalík, udělejte si na památku těhotenské fotky. Po čase za ně budete vděčná a ráda si na chvíle, kdy jste ještě vy a vaše miminko tvořili jednu bytost, zavzpomínáte.

V dnešní době je to navíc velice moderní, a tak spousta fotografů nabízí profesionální fotky na místě, které si vy sama určíte. Krásně vypadají fotografie v přírodě. Pokud navíc všude rozkvétají stromy a vylézají první kytičky, dodá to fotografiím na něžnosti. A to přece není u těhotenských fotek na škodu.

Fantastické momentky ale zachytíte i v pohodlí vašeho domova třeba na oblíbené sedačce, v ložnici, nebo u okna. Navíc si budete navždy pamatovat, kde jste tenkrát bydleli a jak to u vás doma vypadalo. Domácí focení vytváří velmi osobní atmosféru a z fotek je cítit pohoda a klid.

Snímky, na kterých jste pouze vy sama, vypadají krásně a žensky, ale z párových fotografií s otcem vašeho dítěte sálají mnohem silnější emoce. Do focení zapojte určitě i děti, které už máte, aby se necítily, že jsou stranou. Klidně zapojte i domácího mazlíčka. Fotograf určitě uvítá, když budete mít vlastní nápady.

Pokud ale nejste ten typ, který by hodinu pózoval před cizím člověkem, zvolte alternativní metody. Požádejte třeba kamarádku, sestru, maminku, kohokoliv, kdo je vám blízký. Budete mnohem přirozenější a nebudete se stresovat. A samozřejmě i hodně ušetříte, protože opravdu dobří fotografové nejsou zrovna z levného kraje.

A jestli si troufáte, můžete vše položit na vlastní bedra a pustit se do focení sama. Buď si pořiďte stativ, který se dá sehnat relativně kvalitní kolem pětiset korun, nebo spoléhejte na to, že budete mít fotoaparát vždy kam položit. Nastavte samospoušť a můžete fotit do nekonečna, protože nikoho nezdržujete. Foťte se třeba každý měsíc, ať vidíte, jak jste rostla. Pak už jen záleží na tom, jak moc jste náročná a buď fotky necháte tak, jak jsou, nebo je ještě sama v počítači upravíte. Existuje nespočet programů, které jsou zdarma a se kterými dokážete z obyčejného snímku vykouzlit téměř profesionální fotografii.

Těhotenství je krásné období v životě ženy a trvá velmi krátkou dobu. Určitě na něj budete celý život velmi ráda vzpomínat a díky fotografiím nikdy nezapomenete. Pokud byste chtěla být ještě detailnější, pište si deník, to pak při pročítání opravdu nebudete věřit svým očím, na co všechno byste zapomněla.

Na inspirace těhotenských fotek se podívejte v naší galerii.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...