Omlaďte svou pleť díky minerální koupeli

Použijte minerální sůl a relaxujte
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
04. dubna 2017 07:55 / Shutterstock
  0   0
Relaxování v lázních je k nezaplacení, ale ne každý si ho z časových či finančních důvodů může dovolit. Zkuste své tělo hýčkat v pohodlí domova a svoji minerální sůl si vyrobte podle vaší nálady.

Přírodní minerální lázně lidstvo využívá již tisíce let. Na pultech obchodů můžete najít nejrůznější soli do koupele, které mají různou barvu i texturu. Důležité je, že koupelové soli se vyrábějí z mořských solí, které obsahují množství minerálů.

Jaké jsou výhody používání koupelových solí?

  • Soli obsahují minerály a živiny jako je hořčík, draslík, vápník, bromid a sodík, které pomáhají odstranit nečistoty a nechávají tak pokožku jemnou a zářivou.
  • Koupelové soli pomáhají snižovat krevní tlak a osvědčily se i při nespavosti.
  • Relaxační minerální koupel vám pomůže uvolnit ztuhlé svaly a potlačit bolest.
  • Soli mohou oddálit příznaky stárnutí, neboť zpevňují povrch pokožky. Snižuje se viditelnost pórů a minimalizují jemné linky.

Jak koupelové soli používat?

  • Ve vaně: naplňte vanu do poloviny vodou a přidejte hrst soli. Počkejte, až se začne rozpouštět, a užívejte si opojnou vůni.
  • Ve sprše: sůl můžete použít v podstatě jako klasický peeling. Vaši pokožku zanechá svěží, zářivou a dokonale provoněnou.
  • Čas: koupelové soli mohou přispívat k vysoušení pokožky. Proto nezůstávejte ve vaně příliš dlouho. Ideální čas je 15 maximálně však 30 minut.
  • Barva podle nálady: modré soli vám pomohou uvolnit se v případě nervozity, červená / žlutá / oranžová vás zas naplní energií.

 Vyrobte si vlastní koupelovou sůl

Sáhnout můžete například po soli z Mrtvého moře. Přidejte do ní esenciální olej s vaší nejoblíbenější vůní. Pokud chcete mít sůl barevnou, přidejte pár kapek potravinářského barviva. Smíchejte všechny ingredience ve skleněné míse a vytvořenou sůl nasypte do vzduchotěsné nádoby.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Dům a zahrada

Kulhání vašeho psa může mít i velmi vážné příčiny

Bydlení

O robotický vysavač je třeba pečovat. Jak na to, aby vydržel co nejdéle

Zavřít reklamu