Štíhlou linii si můžete hravě udržet. Důležité je sáhnout po těch správných potravinách

Být štíhlá, nemusí být takový problém
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Ostatní 
31. března 2017 08:55 / Shutterstock
  11   0
Chcete si udržet štíhlou linii a přitom rádi jíte? Není problém, ale důležité je sáhnout po těch správných potravinách s menším množstvím kalorií.

Rukola
Rukola je chutným zpestřením jídelníčku, hodí se do salátů ale i do teplé kuchyně. Dejte si namísto přílohy salát z rukoly, trochou olivového oleje, koření, parmezánu a citronové šťávy. Porcí nešetřete. Jeden balíček rukoly má totiž jen 10 kalorií. Můžete se s ní cpát od rána do večera.

Borůvky
Patří mezi nejzdravější potraviny a jsou plné vitamínů a jiných prospěšných látek. Vychutnejte si je třeba s bílým jogurtem. Jeden hrnek borůvek má jen 85 kalorií.

Celer
Celer tvoří až 95 procent vody. Poslouží jako zdravá svačina: zkuste ho namáčet do humusu.

Edamame
Tato potravina může vypadat na první pohled vypadat exotičtěji, ale v podstatě jde o nezralé sójové boby. Jeden šálek má 130 kalorií. Můžete je přidat do těstovin či salátů. Příjemným plusem je vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Vaječné bílky
Dejte si, co vám hrdlo ráčí. Bílek obsahuje 4 gramy bílkovin a pouze 17 kalorií. Zkombinujte bílky se špenátem, cherry rajčaty a feta sýrem a máte rychlou a zdravou omeletu. Ale pozor. Neignorujte žloutky úplně. Obsahují velmi prospěšné látky.

Pomeranče
Pomeranč je užitečný při hubnutí pouze tehdy, je-li konzumován celý, s bílými částmi. Jeden středně velký pomeranč má 62 kalorií a obsahuje vlákninu, která navodí pocit sytosti.

Houby
Houby se považují za fitness jídlo. Obsahují hodně vody a vlákninu. Maso dokáže nahradit jeden z druhů hub zvaný portobello. Celý klobouk žampionu portobello má jen 18 kalorií. Houby jsou chutné grilované i plněné špenátem, česnekem a sýrem.

Jahody
Šálek jahod obsahuje 50 kalorií a poskytuje až dva a půl gramů vlákniny. Studie z Harvardu zjistila, že antokyany, což je skupina flavonoidů nalezena v jahodách, vedou ke snížení rizika infarktu myokardu u mladých žen a žen ve středním věku.

Sladké brambory
Sladké brambory jsou jedny z nejzdravějších potravin na planetě. Jsou bohatým zdrojem betakarotenu, který se v těle přeměňuje na vitamin A. Jeden středně velký sladký brambor má jen 112 kalorií.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte mimořádně krásné pobřeží a opravdový klenot Itálie

Dům a zahrada

Nezkazte si grilování špatným masem. Poradíme, jaké maso zvolit, abyste si užili gastronomický zážitek

Bydlení

Tipy, na čem všem můžete v létě výrazně ušetřit

Zavřít reklamu