Jak podpořit růst vlasů

 Krása 
28. března 2017 11:00 / Bronislava Silná
  1
📷
4 fotografie v galerii
Zdravé vlasy jsou krásné. Shutterstock
Problémy s vlasy patří k přetřásaným otázkám společnosti. U mužů se pleš toleruje, ale ženy chtějí vypadat perfektně. Existuje něco, co opravdu našim vlasům pomůže, nebo je vše geneticky zakódováno? Máme pro vás pár zajímavých tipů.

Vitamíny

Je skoro trapné to stále opakovat, ale vitamíny ovlivňují kvalitu našeho života více, než jsme ochotni si připustit. Mnohé zdravotní problémy jsou dány nedostatkem určitého vitamínu. Nestačí pochopitelně jeho požití například ve formě tabletky jednou za měsíc. Pokud ale máme stravu bohatou na vitamíny, případně doplňujeme chybějící vitamíny pravidelně, dostaví se pozitivní reakce našeho těla.

V případě vlasů jsou užitečné vitamíny A, vitamíny řady B, vitamín C, E a biotin. Potřebujeme také dostatek zinku a minerálů železa.

Bílkoviny

Růst vlasů je závislý na příjmu bílkovin v potravě. Zamyslete se, zda z nějakých důvodů nezanedbáváte přiměřený příjem masa, včetně ryb. Jíte opravdu dost vajec, fazolí, ořechů? Nebo se ještě nesmyslně bojíte tučného a cpete se jen málo užitečnými sacharidy?

Oleje

Růst vlasů můžete stimulovat různými masážemi hlavy. Pokud při nich využijete kvalitní oleje, bude účinek ještě větší. Hodí se olej olivový, kokosový, levandulový, ricinový, avokádový, ale i oleje z hroznových jader, mandlový olej, jojobový olej, rybí tuk i některé další.

Stimulující směs

Zajímavou stimulující směs můžete připravit smícháním lžičky vodky s pěti kapkami levandulového oleje. Přidejte tři kapky oleje rozmarýnu a polévkovou lžíci vody. Do směsi ponořte prsty a vtírejte do pokožky. Směs má schopnost likvidovat baktérie a otevírat vlasové folikuly.

Šampóny

Obecně se dá říct, že čím více chemie na vlasy naneseme, čím teplejší je vzduch z našeho fénu, čím více kroutíme vlasy kulmou, tím dostávají více zabrat. Staré recepty proto platí. Kopřiva i vaječný žloutek mají pro vlasy dobrý vliv.

A co specializované přípravky?

Dejte si pozor na různé produkty, které slibují zázraky. Pokud nemáte přímo zdravotní problém a nedostanete lék na předpis, vyvarujte se nákupu předražených přípravků. Mnohem důležitější je pravidelná péče o vlasy. Vlasová hygiena, masáže, vtírání olejů a mít dost pohybu i vitamínů v kombinaci s bílkovinami tak, jak je popsáno v tomto článku. Kopřivový šampón je často účinnější než pochybná vodička za několik tisíc.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině