Sebeláska jako cesta ke spokojenému životu

 Vztahy 
27. března 2017 11:00 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kritika jako zabiják sebelásky. Shutterstock
Mnoho lidí vyrostlo v přesvědčení, že mít rád sám sebe je ošklivé. Správné je myslet na druhé. Říkat „ne“ je drzé a arogantní. Pokud však chceme v přítomnosti dosáhnout trvalého pocitu štěstí, je na čase naučit se milovat sebe sama a stavět sebe na první místo.

Láska k sobě je základ vnitřní spokojenosti a kvalitních vztahů. V momentě, kdy pochopíme a procítíme sebelásku, máme co nabídnout. Lásku si tím dovolíme přijímat i od ostatních a lásku můžeme i rozdávat, již máme z čeho.

Zanechte veškerého kritizování

Kritizování nikdy nic nezmění. Odmítněte kritizovat sami sebe. Přijímejte sami sebe přesně takové, jací jste. Každý se mění. Když se kritizujete, jsou vaše změny negativní. Když se chválíte, vaše změny jsou pozitivní.

Proč se srovnávat, každá jste jiná

Závidíte té vyhublé prsaté potvoře, co je sice úplně hloupá, a to tak, že by na to mohla dostat klidně invalidní důchod, ale přesto se tahá s takovými ukázkovými exempláři, že máte chuť ji zatahat za ty její prodloužené vlasy až po zadek a pak se doma zavřít s litrovým balením zmrzliny a sedmičkou Chardonnay? Kašlete na to. Co jí příroda nadělila na vzhledu, zase ubrala na rozumu.

A taková krasavice si sice bude užívat svoji chvilku slávy a pak dopadne neslavně. Protože věšet se na zbohatlíky, kteří hledají ultra sexy schránku na pobavení není zrovna terno, co vám zajistí zářnou budoucnost a neomezený zdroj peněz. Krása později uvadne a o to víc vynikne přehlížená hloupost. Zatímco vy budete šťastná s chlapíkem od vedle, co možná nemá bicáky jako Arnold a konto jako Bill Gates, ale zato hromadu lásky, porozumění a kopec šarmu k tomu. Navíc peníze lze skvělým byznys plánem získat, svaly v posilovně ostatně taktéž, ale fajn chlapa, toho pohledat už je ale oříšek. Vás se to ale už netýká, vy ho máte.

Takže přestaňte s hodnocením či podhodnocováním jestli jste lepší, krásnější, chytřejší, nebo kdoví co ještě. Vy jste prostě vy. Kdybyste chtěla sebe s někým porovnat, musíte najít člověka, co si prošel tím vším, co jste zvládla hravě ustát. A i když je svět neuvěřitelné místo, kde je možné skutečně všechno, tak tohle se vám nikdy nepodaří.

Když někoho oceníte, neznamená to, že jste sama horší

Vyzvednout někoho za to, co udělal, jak se zachoval, není zdrojem vaší slabosti. Právě naopak. Jste natolik silnou osobností, že si nejenom všimnete prokázaného dobra, ale navíc ho umíte patřičně docenit, což se v dnešní době zas až tak často nevidí. Chvalte druhé v soukromí, a stejně tak i mimo něj. Lidé uznání slyšet potřebují.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Jurského parku, Sam Neill, odhalil, že trpěl rakovinou: Těší mě, že jsem naživu, říká

Styl

V boji proti vráskám a ochablé stárnoucí pokožce, vsaďte na mikrojehličkovou terapii. Stimuluje tvorbu...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu