Vaše první společné Vánoce

 Vztahy 
05. prosince 2016 07:37 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na první Vánoce s přítelem se začni připravovat včas, abys všechno stihla Shutterstock
Máte nového partnera a těšíte se na první společné svátky? Měly by být klidné a pohodové, bývají však také obrovskou zatěžkávací zkouškou. Nenechávejte důležité detaily na osudu ani náhodě.

Aby vaše Vánoce skutečně byly svátky klidu a pohody, je třeba mít ve spoustě věcech jasno ještě dříve, než čtyřiadvacátého prosince ráno otevřete oči. Na Štědrý den vám tak zbudou jen činnosti, které vám mohou zlepšit náladu a nejsou nijak složité, například zdobení stromečku, zabalování dárků či předsmažení kapra.

„Jen“ s partnerem?

Toto je zásadní! S vaším milým byste si měla předem pohovořit o tom, zda budete Vánoce trávit jen spolu, anebo zda navštívíte vaše nebo jeho rodiče. Případně rodiče obou. Někdo je navíc zvyklý oslavovat vánoční svátky s přáteli, někdo, zejména ti, kteří dlouho neměli žádný vážný vztah, chodí na vánoční večer tančit do klubu a popíjet. Pokud je na něco takového váš partner zvyklý a vám se představa Štědrého večera na diskotéce nelíbí, nebojte se mu to říci. Je důležité, abyste byli spokojení oba.

U mě, nebo u tebe?

Otázka, která určitě padla mnohokrát, když jste se svým milým začínali randit a toužili jste trávit co nejvíce večerů v jeho náručí. Jenže teď už nejde pouze o společný čas, který můžete nechat jen tak spontánně plynout při líných hovorech u skleničky dobrého vína. Pokud budete mít problém se dohodnout, u koho nazdobit stromeček a rozbalit dárky, buďte praktičtí. Je-li partnerovo obydlí prostornější, netrvejte svéhlavě na tom, že chcete Štědrý večer trávit u sebe, zvláště pak máte-li děti. Ve váš prospěch však může hrát lépe vybavená kuchyň, obzvlášť pokud to budete právě vy, kdo musí připravit celou štědrovečerní hostinu, napéct cukroví a vyrobit výzdobu.

Jak drahé dárky dávat?

Ještě před samotnými Vánoci budete asi řešit otázku, kolik peněz chcete do nákupu dárku pro partnera investovat. Ideálem je, když si oba dají přibližně stejně drahý dárek (pokud vy nejste například studentka a partner není prosperující podnikatel). Bavit se o cenách dárků nepatří rozhodně mezi vhodné rozhovory. Ale pokud se navzájem dobře znáte, můžete různými náznaky zjistit, kolik asi do vašeho dárku partner investuje. A tomu přizpůsobit i svůj nákup. A jestliže patříte k lidem, kteří dávají dárky spíše symbolické, a na Vánocích vás baví třeba něco úplně jiného (klid, sváteční atmosféra), je dobré to své polovičce sdělit v dostatečném předstihu.

Co budete jíst?

I stravovací návyky se v jednotlivých rodinách různí. Pokud váš partner není zvyklý jíst smaženého kapra a dává přednost řízku, berte na to ohledy. Když nebude sám chtít svůj zvyk měnit, nesnažte se ho přimět k jiným zvyklostem. Klidně osmažte o kousek kapra navíc s tím, že kdyby chtěl, může ochutnat také. A když ne, nic se neděje a můžete ten kousek sníst druhý den vy. „V oblasti vánoční gastronomie bych doporučila udělat kompromisy. Není nutné, aby večeřeli oba to stejné. Především je důležité, aby byli oba spokojení a aby jim chutnalo,“ radí Veronika Pavlíčková.
Užít si první společné Vánoce s partnerem v klidu a pohodě je snem snad každé zamilované dvojice. Aby vám to opravdu vyšlo, snažte se být co nejvíce tolerantní. Přece jenom se těžko naráz změní něco, na co je ten druhý zvyklý od dětství. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít