Trápí vás špeky na břiše? Dejte si nápoj, který vám pomůže tuky zlikvidovat

 Ostatní 
03. prosince 2016 06:30 / Jitka Slavíková
  18
📷
3 fotografie v galerii
I štíhlí lidé mohou mít orgány v těle obalené viscerálním tukem Shutterstock
Pneumatika kolem pasu není jen estetickým problémem. Břišní tuk může vyvolat různá onemocnění a zdravotní problémy a je pro naše tělo mimořádně nebezpečný! Jak s ním zatočit?

Břišní, jinak řečeno viscerální tuk je na rozdíl od podkožního neviditelný. Nachází se v břišní dutině okolo a uvnitř našich orgánů a slouží k jejich ochraně. Proto se mu také někdy říká tuk útrobní nebo též orgánový. V případě, že máme tohoto tuku nadbytek, může nás ohrozit mnohem více než tuk podkožní. A pozor. Nemusíte být ani obézní.  I štíhlí lidé mohou mít orgány v těle obalené tímto tukem.

I když určitá míra viscerální tuku neublíží a je zdravá, ve větším množství může způsobit problémy. Zatěžuje orgány a je metabolicky aktivní, tedy produkuje nejškodlivější krevní tuky, což má za následek ucpané cévy, vysoký krevní tlak, cukrovku či infarkt.

Pokud máte obvod břicha (měří se na pásu v polovině mezi spodním okrajem dolního žebra a horním okrajem pánevní kosti) ve velikosti 80-88 cm a jste žena, je velké riziko, že máte břišní tuk. U mužů je kritickou hranicí 94 až 102 cm! V tomto případě je třeba změnit životní styl. Pusťte se do boje s břišním tukem, neboť v tento moment se již tuk začíná ukládat do orgánů a začíná je poškozovat.

Zdravá strava a pohyb jsou zaručeným způsobem, jak se ho zbavit. Nečekejte však výsledky ze dne na den. Bude to dlouhá cesta, ale věřte, že námaha bude stát za to. Cestu za zdravím si můžete zkrátit jednoduchým přírodním lékem, který podpoří odstranění tuku, a zároveň nadopujeme vaše tělo dostatkem výživných látek.

Připravte si nápoj ze švestek! Co k tomu potřebujete?
100 g švestek
1 l vody

Namočte švestky do vody a nechte je po dobu jednoho týdne louhovat. Následně směs přefiltruje a nápoj máte připravený! Pijte ho vždy každé ráno, nejlépe ještě před osmou hodinou na lačný žaludek.

Švestky jsou bohaté na vlákninu a tím výrazně zlepšují trávení. Obsahují antioxidanty, které pomohou v boji proti volným radikálům v těle. Podle posledních studií mohou švestky snížit riziko vzniku rakoviny, jsou vhodnou prevencí cukrovky a pomohou při hubnutí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu