I super zdravý česnek vám může pořádně uškodit! V jakém případě se mu raději vyhněte obloukem?

Těžko tomu uvěřit, ale i česnek může některým spíše ublížit než pomoci.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. prosince 2016 06:30 / Shutterstock
  48   3
Česnek je velmi zdravý a je považován za přírodní antibiotikum, které chrání před viry a bakteriemi. Rovněž obsahuje velké množství prospěšných látek. Ale jsou i případy, kdy vám česnek může hodně uškodit.

Kdo by se měl konzumaci česneku raději vyhnout?

Lidé, kteří mají problémy s játry
Česnek je známý pro své antibakteriální a antivirové účinky, i proto ho někteří konzumují jako prevenci před hepatitidou. Česnek by se však neměl používat k léčení této nemoci. Obsahuje totiž látky, které mohou podráždit žaludek a střeva, a to může zastavit sekreci trávicích šťáv ve střevním traktu a mít vliv na trávení potravy. Výsledek? Zhoršení příznaků u pacientů s hepatitidou, včetně nevolnosti!

Lidé, kteří trpí nebakteriálních průjmem
Pacienti, kteří trpí průjmem, by neměli jíst syrový česnek, protože jeho pikantní chuť může vyvolat střevní poruchu. Může způsobit zhoršení hyperémie sliznice střeva a edému. Pokud trpíte průjmem, buďte opatrní s jeho konzumací.

Lidé s očními chorobami
Lidé, kteří mají zdravotní problémy s očima, by se měli česneku vyhýbat. I v čínské tradiční medicíně se radí, aby takto postižené osoby česnek ve větším množství raději vůbec nekonzumovali, neboť hrozí poškození jater a také očí.

Pacienti před operací
V případě, že před sebou máte operační zákrok, měli byste se česneku minimálně dva týdny před tím vyhýbat. Důvod? Jeho konzumace může prodloužit krvácení.

Lidé s nízkým krevním tlakem
Je všeobecně známo, že česnek má schopnost snižovat krevní tlak. Pozor by si měli dát lidé, kteří trpí tímto zdravotním problémem.

Na konzumaci česneku musí být někteří lidé opatrní, ale byla by škoda na něj zcela zanevřít. Zdravý člověk může sníst čtyři stroužky česneku každý den. Pokud máte citlivý žaludek nebo vás trápí jiný zdravotní problém, raději to neriskujte a poraďte se s lékařem.

Jitka Slavíková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Pohádková země, která vám nabízí exotiku, rozmanitou přírodu i nečekaně krásné pláže

Dům a zahrada

Čas v karanténě můžete využít ke studiu jazyků

Bydlení

Do každé místnosti se hodí jiný typ světla. Teplé bílé uklidňuje, studené bílé nabudí

Zavřít reklamu