I super zdravý česnek vám může pořádně uškodit! V jakém případě se mu raději vyhněte obloukem?

Těžko tomu uvěřit, ale i česnek může některým spíše ublížit než pomoci.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
05. prosince 2016 06:30 / Shutterstock
  48   3
Česnek je velmi zdravý a je považován za přírodní antibiotikum, které chrání před viry a bakteriemi. Rovněž obsahuje velké množství prospěšných látek. Ale jsou i případy, kdy vám česnek může hodně uškodit.

Kdo by se měl konzumaci česneku raději vyhnout?

Lidé, kteří mají problémy s játry
Česnek je známý pro své antibakteriální a antivirové účinky, i proto ho někteří konzumují jako prevenci před hepatitidou. Česnek by se však neměl používat k léčení této nemoci. Obsahuje totiž látky, které mohou podráždit žaludek a střeva, a to může zastavit sekreci trávicích šťáv ve střevním traktu a mít vliv na trávení potravy. Výsledek? Zhoršení příznaků u pacientů s hepatitidou, včetně nevolnosti!

Lidé, kteří trpí nebakteriálních průjmem
Pacienti, kteří trpí průjmem, by neměli jíst syrový česnek, protože jeho pikantní chuť může vyvolat střevní poruchu. Může způsobit zhoršení hyperémie sliznice střeva a edému. Pokud trpíte průjmem, buďte opatrní s jeho konzumací.

Lidé s očními chorobami
Lidé, kteří mají zdravotní problémy s očima, by se měli česneku vyhýbat. I v čínské tradiční medicíně se radí, aby takto postižené osoby česnek ve větším množství raději vůbec nekonzumovali, neboť hrozí poškození jater a také očí.

Pacienti před operací
V případě, že před sebou máte operační zákrok, měli byste se česneku minimálně dva týdny před tím vyhýbat. Důvod? Jeho konzumace může prodloužit krvácení.

Lidé s nízkým krevním tlakem
Je všeobecně známo, že česnek má schopnost snižovat krevní tlak. Pozor by si měli dát lidé, kteří trpí tímto zdravotním problémem.

Na konzumaci česneku musí být někteří lidé opatrní, ale byla by škoda na něj zcela zanevřít. Zdravý člověk může sníst čtyři stroužky česneku každý den. Pokud máte citlivý žaludek nebo vás trápí jiný zdravotní problém, raději to neriskujte a poraďte se s lékařem.

📷
2
fotografie
Jitka Slavíková | inStory.cz
Kam dál?
Zajimavé informace o krevních skupinách. Poznáte se?
Jak si zabalit efektivně kufr na dovolenou
Skiareál ve Špindlu letos opět zvyšuje komfort pro své návštěvníky
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Kam vyrazit za poznáváním přírodních a historických krás u našich východních sousedů?

Zprávy

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn