Flirt nebo nevěra?

 Vztahy 
22. března 2017 07:19 / Marie Popelková
  1   0
📷
1 fotografie v galerii
Je to ještě flirt, nebo už nevěra? To prozradí vaše tělo Shutterstock
Je možné flirtovat a přitom si užívat spokojeného vztahu? Kdy je to ještě flirt a kdy už nevěra?

Je flirtování jen nevinná hra, nebo tím partnera podvádíte? Zdá se, že každý vnímá flirtování jinak, a tak vyvolává tahle otázka nejen spory mezi partnery.

Svádění má trochu jiný cíl než flirt. Svádíme za účelem svést, získat sváděného pro sebe, ať už jen na jednu noc, nebo pro trvalý vztah. Svádění zavání namlouváním, budoucím závazkem, „dobytím území“.  Flirt naopak mívá charakter nezávazný. Je to hra, víření energie... Ale zároveň může být předzvěstí svádění. 

Flirtování patří k životu, má ale své meze

Většina lidí se shodne na tom, že flirtování k životu patří, ale musí mít jisté meze. Ovšem každý to bere jinak a to ukazují i průzkumy. Podle nich 13 % mužů považuje flirtování dokonce za nevěru! Proto si nejdřív zjistěte, jak se na vše dívá váš partner, než si zaděláte na pořádný problém.

3 tipy, jak udržet hranice flirtu

1. Nevyměňujte si kontakt

Zvlášť pokud máte partnera a nechcete zajít za hranice, flirtujte nezávazně a dotyčnému na sebe nedávejte kontakt – mail, a už vůbec ne telefon. S největší pravděpodobností to pochopí tak, že o něj máte zájem a ruku na srdce – telefony nebo žhavé esemesky by váš partner rozhodně jako zcela nevinné vidět nemusel.

2. Udržte si odstup

Povídejte si s ním, usmívejte se, dívejte se po něm, to je všechno v pořádku. Ale pokud nechcete, aby flirt přešel v něco víc, udržte si odstup. Zapomeňte na fyzický kontakt, vzrušující letmé dotyky, anebo dokonce na ploužák pod hvězdami. V tu chvíli by se vám vše mohlo velmi lehce vymknout z rukou.

3. City sem nepatří

Flirtování by se mělo odehrávat »tady a teď«. Pokud začne zaměstnávat vaše myšlení i jindy a vy dumáte, jaké by to bylo, kdybyste si spolu něco začali, už to přestává být flirtem, ale hraničí to s nevěrou. Pokud chcete flirtovat, nezapojujte sem city, ani sny o společné budoucnosti. Je to momentální povyražení a nic víc od toho nečekejte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rozbitý ruský špionážní satelit spadl na americké území

Zavřít reklamu