Lámou se vám nehty? Poradíme.

Krásné nehty touží mít každý.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
29. března 2017 11:50 / Shutterstock
  0   0
Mnoho lidí trpí zvýšenou lámavostí nehtů. Jde většinou o zdravotní problém a je proto dobré navštívit dermatologa. Co lze udělat v domácích podmínkách se dočtete zde.

Vitamíny a minerály

V některých případech zvýšené lámavosti nehtů bývá na vině nedostatek vitamínů, zejména vitamínu B2. Svoje udělá také nedostatek železa a zinku. Deficit železa se projevuje často zdeformovanými nehty. Málo zinku má na svědomí různé bílé tečky a čárky. Za těmito problémy často stojí nevyvážená strava s nedostatkem vitamínů řady B a železa, což je často strava vegetariánská a zejména veganská. Případně tímto problémem trpí lidé, kteří mají poruchou příjmu potravy, drží různé drastické diety a jinak jednostranně zatěžují své tělo. Může jít i o reakci na stres. Pokud jste rozhodnuti nejíst maso, měli byste věnovat zvýšenou pozornost doplňování vitamínů a minerálů. Vhodné vitamíny jsou i v ořeších a pivovarských kvasnicích. Minerály najdeme také v sušených švestkách, datlích, hrozinkách. A samozřejmě v listové zelenině.

Prací prostředky a saponáty

Někteří lidé mají sice vitamínů dostatek, ale jejich pokožka a nehty velmi negativně reagují na kontakt se saponáty při mytí nádobí a na prací prášky, případně i sprchové gely a mýdla. Řešením je zamezit kontaktu s těmito látkami. Buď ve zvýšené míře používat myčku na nádobí a neprat v ruce, případně používat gumové rukavice. Nejsou sice příjemné, ale alespoň ochrání vaši pokožku a nehty. Pokud je váš problém způsoben právě saponáty, projeví se zlepšení už po několika dnech, kdy se s nimi nebudete dostávat do kontaktu. Když je váš problém způsoben sprchovým gelem nebo mýdlem, obvykle se dá najít jiná značka, která bude přijatelná. Nejméně alergizující je mýdlo s jelenem. Můžete si proto vyrobit i vlastní sprchový gel rozpuštěním tohoto mýdla ve vodě a přidat pár kapek vonného oleje. Obvykle se i zlepší vysušená kůže rukou.

Laky na nehty

Na vině lámavých nehtů mohou být paradoxně laky na nehty, které některé kosmetičky používají, aby zakryly problém. Pokud totiž lak obsahuje pro vaše nehty nevhodná rozpouštědla, lámavost se ještě zhorší. Zkuste proto pár týdnů bez laku a uvidíte-li rozdíl, přestaňte daný typ používat.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Prestižní galerie zdarma? Proč ne. V Londýně v tom nevidí problém

Dům a zahrada

V mikrovlnce nemusíte jenom ohřívat oběd. Dokáže třeba obnovit vůni koření nebo oloupat česnek

Bydlení

Vertikutátor ocení každý majitel zahrady. Jen je důležité vědět, jaký typ se vám hodí

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu