Hodinky jako módní doplněk

Hodinky nosíme jako módní doplněk, který se hodí ke každé image.
 Móda 
28. března 2017 19:15 / Shutterstock
  0   0
Slouží nám nejen k orientaci v čase, ale i jako nepostradatelný módní doplněk

V dnešní době moderních technologií, především pak všudypřítomných mobilních telefonů, se tradiční náramkové hodinky začaly ze zápěstí většinové populace rapidně vytrácet. Většina lidí totiž považuje hodinky za zbytečnost a přežitek, avšak každý z vás někdy určitě zalitoval, že jeden takový kousek nevlastní, a to především ve chvíli, kdy váš telefon vypověděl službu anebo se kolem vás mihl nějaký opravdu dech beroucí model. Nedívejme se tedy na hodinky jako na pouhý funkční nástroj ke sledování času, ale především jako na nadčasový módní doplněk.

Jak vybírat hodinky

Správně zvolené náramkové hodinky mají až magickou moc. Dokáží nejen dotvořit váš outfit, podtrhnout vaši osobitost, ale zároveň jsou ukazatelem vašeho společenského statusu. Ať už se rozhodnete pro klasické hodinky s kovovým ciferníkem a koženým páskem, anebo trendy celokovové s osázením třpytivých kamenů, noste je s grácií jako ten nejvzácnější šperk. Při jejich výběru dbejte především na jejich univerzálnost. V současné nabídce najdete modely s klasickým ručičkovým ciferníkem, avšak u sportovních modelů se často setkáváme i s jeho digitální verzí.

Digitálky jsou vhodnější pro mladší generace nebo pro milovníky sportu

Na běžné nošení jsou ideální hodinky nenápadné v kombinaci maximálně dvou barev. Vhodné jsou decentní barvy jako je černá, béžová nebo stříbrné provedení. Ideální je kožený náramek. Plast se hodí na sport a pro děti. Do univerzálních hodinek pro běžné nošení je dobré investovat, můžete je nosit pro více příležitostí, a navíc kvalitní výrobek vydrží delší dobu. 

Hodinky do práce 

Pokud nejste ve vedoucí nebo reprezentativních funkci, klidně vám vystačí obyčejné hodinky. Pro dámy na vyšších pozicích je vhodné se poohlédnout po hodinkách s ocelovým náramkem, které nejsou ani příliš malé, což je známkou zakřiknutosti ani příliš velké, aby nepoutali příliš pozornost. Upřednostněte přece jen ručičkové hodinky, abyste jednou neslyšeli vtip: "Kolik je hodin? -Deset děleno dvaceti". 

Hodinky na běžné nošení 

Volte jednoduché tvary. Pokud nechcete poutat pozornost, vyhněte se extravagantním a atypickým tvarům. Nejlepší hodinky jsou v neutrálních barvách - černé, hnědé, případně béžové, s koženým řemínkem. Nezapomeňte si všimnout ciferníku - zda se na něm umíte orientovat, zda si nepletete malou a velkou ručičku, zda správně rozeznáváte, kterou hodinu právě ukazuje. Na běžné nošení potřebujete hodinky spíše praktické, to při jejich výběru mějte na paměti. 

Společenské hodinky 

Zde je již výběr těžší. Totiž, dáma, která chce na večírku nebo při jiné společenské události vyniknout, by neměla zapomenout, že hodinky by jí měly ladit s náušnicemi a náhrdelníkem, případně efektně doplňovat šaty. Proto pokud neplánujete vrazit do hodinek tisíce, zkuste si najít model, který je neutrální a elegantní zároveň. Nebo si je slaďte se šperky, které nejčastěji nosíváte. Pak vás to nevyjde až tak draho. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Dům a zahrada

Připálené mléko se špatně čistí. I zdánlivě neodstranitelné připáleniny však lze úspěšně...

Bydlení

Pokud chcete opravdu efektivně uklidit, musíte rozlišovat barvy hadrů na úklid. Každá je vhodná pro jiný...

Zavřít reklamu