Podívali jsme se na zoubek líbání a zjistili zajímavé věci

 Ostatní 
03. dubna 2017 06:42 / Monika Thomsonová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Proč u polibku všichni zavíráme oči? Shutterstock
Vědci odhalili záhadu líbání a zavřených očí! Představte si, že chcete někoho políbit. Proč u toho ale všichni zavíráme oči?

Nezáleží na tom, zda je to manžel, přítel, rodič anebo vlastní potomek. Dokonce nezáleží ani na tom, jak vášnivý a láskyplný polibek to bude. Pokaždé zavřete oči. Tedy pokaždé, když si chcete užít každičký okamžik daného momentu.

Výzkum Univerzity of London v Surrey ukázal jednoduchou úměru. Jestliže jeden ze svých smyslů zapojíte do zkoumání svého okolí naplno, nevědomky přitom omezíte ostatní vjemy, kterými vás zahlcují vaše ostatní smysly.

Šedá kůra mozková jednoduše nedokáže zpracovat víc vjemů naráz. Když se tedy při líbání věnujeme pozorování ať už partnerova obličeje nebo něčeho úplně jiného, požitek je poloviční. 

Zajímavé je, že vědci se při výzkumu obešli úplně bez líbání. Účastníci museli plnit různě obtížné vizuální testy, zatímco vědci měřili jejich reakci na doteky na ruce. Účastníci testu reagovali daleko méně tehdy, když museli více zaměstnávat oči. Není tedy divu, že lidé u kontaktních činností, jako je líbání, sex nebo tanec, podvědomě zavírají oči. Nechtějí se nechat rozptylovat a doteky si chtějí užít na sto procent!

Ano, je to přesně tak. Co uděláte, když se skloníte, abyste si přičichli k růži? Co uděláte, když si sednete ke stolu a zvednete k nosu talíř s obzvlášť povedeným jídlem? Co uděláte, když se vám na jazyku začne rozplývat lahodná čokoláda? Co uděláte, když slyšíte svoji oblíbenou písničku, která vám připomene spoustu krásných zážitků? A co uděláte, když líbáte někoho, koho máte rádi?

Zavřete oči a užíváte si to.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?